Altınşehir Anadolu Lisesi Kazandırdı

19 Temmuz 2016 Salı, 09:10

Altınşehir Anadolu Lisesi Kazandırdı

 

Altınşehir Anadolu Lisesinin, 2011 yılında ilk öğrencisini 347.967 puanla, 2015 yılında ise 428.114 puanla alarak 81 puanlık bir artış yaptığı belirtildi.

Altınşehir Anadolu Lisesinden yapılan açıklamada, 2015-2016 Eğitim öğretim yılında 3 Tübitak bölge birinciliği -1 üçüncülüğü alındığını belirtildi.

Akıllı Pansiyon projesiyle Ruşen Şahin, Gevendeler Projesiyle Mehmet Coşkun, Dede Nene Okulları Projesiyle  İbrahim Aykaç birincilikleri elde ettiğini, Değerlerimiz Altın Değerinde Projesiyle Katılan Esef Dinçer’in ise üçüncü olduğu kaydedildi.

EBA’nın düzenlediği EBA Fen Deneyleri yarışmasında  Kimya Öğretmeni Mustafa Gümüş ve Görsel sanatlar Öğretmeni Talat Doğan’ın hazırladığuı “Deneysiz Kimya Olmaz” isimli video Türkiye 1.cisi Olarak Aziz Sancar Özel Bilim Ödülünü Aziz Sancar’ın elinden alındığı kaydedildi.

GAP idaresinin düzenlediği Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği alanlarında Yenilikçi ve Kolay Çözüm yarışmasında Akıllı Tarımsal Sulama Projesiyle Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ruşen Şahin danışmanlığında Türkiye 1.ciliği aldıkları da açıklandı.

Altınşehir Anadolu Müdürü Türker Barış Bulduk, “Proje başarılarını YGS-LYS başarılarıyla taçlandırmaya başladıklarını ve başarılarının her geçen yıl arttığını ifade ederek, Sevgili Adıyamanlılara en iyiyi ve en güzeli sunmak için tüm ekip arkadaşlarıyla ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Başarının en büyük sırrının ekip çalışması olduğunu ve her biri birbirinden kıymetli öğretmenlerimizin bu başarılarda başrolde olduğunu belirtmeliyim.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz