Eğitim

Adıyamanlılar Vakfı’na Rekor Burs Başvurusu

Adıyamanlılar Vakfı’na Rekor Burs Başvurusu

 

Genel merkezi İstanbul’da olan Adıyamanlılar Vakfı, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Ders yılı burs mülakatına başladı. Yaklaşık 2 bin kişinin başvuruda bulunduğu burs mülakatları, vakfın İstanbul ve Adıyaman’daki genel merkezlerinde gerçekleştirildi.

Adıyamanlılar Vakfı’nın burs mülakatı, 18-19 Ekim tarihlerinde start alırken, 25-26 Ekim tarihlerinde de sona ereceği belirtildi. İstanbul’daki burs mülakatına Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Abdurrahman Dursun, Başkan Yardımcılarından Cuma Durak, Mehmet Yalçın, Yönetim Kurulu üyesi Nazif Demir, Burs Komisyonu Başkanı Ramazan Oruç, Başkan Yardımcısı Metin Fendoğlu ile Mezunlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Turgay Maçin katıldı. Adıyaman’da ise vakfın şube başkanı Yakup Akıncıoğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden M. Ali Tektaş, İlhan Dursun, Selahattin Yıldız ile Burs Komisyonu Başkanı Mahmut Ateş katıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Burs Komisyonu Başkanı Ramazan Oruç, bu yıl bursiyer öğrenciler dışında yaklaşık 2 bin öğrencinin de burs almak için başvuruda bulunduğunu belirtti. Bugüne kadar ilk kez 2 bin kişi gibi rekor düzeyde bir başvurunun olmasının Adıyaman için olumlu bir gelişme olduğunu ve bunun Adıyaman’ın eğitime verdiği öneme işaret ettiğini belirtti.

Oruç, “18-19 Ekim tarihlerde başladığımız burs mülakatı, gelecek hafta sonu 25-26 Ekim tarihleri itibarıyla sona erecektir. İstanbul ve Adıyaman’da vakfımızın genel merkezinde gerçekleştirdiğimiz mülakata vakfın üst yöneticilerin de katılmış olması elbette sevindirici bir olaydır. Mevcut bursiyer öğrencilerimiz 450 kişinin dışında, 2 bin kişinin müracaat etmesi sorumluluğumuzu bir kat artmıştır. Vakıf olarak daha çok öğrencilerimize burs verilmesi için çok daha aktif çalışmamız gerekiyor. Vakıf Başkanımız başta olmak üzere diğer vakıf yöneticilerimizin ve hayırsever iş adamlarımızın desteği ile bu işin üstesinden geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu