Eğitim

Adıyaman Üniversitesi Dünyada İlgi Görüyor

Adıyaman Üniversitesi Dünyada İlgi Görüyor

 

Adıyaman Üniversitesi dünya üniversitesi olma yolunda yaptığı çalışmalarla ve 18 üniversite ile yaptığı protokolle hem Avrupa Birliği ülkelerinden hem de Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden yoğun ilgi görüyor.

Uluslararasılaşmaya önem veren Adıyaman Üniversitesi, hızla gelişerek, dışarıdaki öğretim üyelerinin değişim programlarını kullanmak istediği bir üniversite haline gelmiştir. Mevlana Değişim Programı kapsamında Adıyaman Üniversitesi’ni Lübnan Arees Üniversitesi Rektörü Prof. Mohamad Khaer AL-GHABANİ Ağustos ayında ziyaret etmiş, Nisan ayında ise Tacikistan’ın Khorog Devlet Üniversitesi’nden ders vermek üzere 3 öğretim görevlisi ve Ekim ayında Rusya Naberezhnye Chelny Üniversitesi’nden 2 öğretim görevlisi gelmiştir. Programın çok faydalı olduğunu ifade Rusya Naberezhnye Chelny Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Radik GALİULLİN, bu programdan faydalanmasını sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Adıyaman Üniversitesi’ne teşekkür etti.

Adıyaman Üniversitesi yaptığı çalışmalar ve imzaladığı protokollerle dünya üniversitesi olma yolunda emin adamlarla ilerlemektedir.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı