Eğitim

Adıyaman Anadolu Lisesi Prestij Okulu Olma Yolunda

Adıyaman Anadolu Lisesi Prestij Okulu Olma Yolunda

 

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere yol gösteren ve rehberlik alanında adından söz ettiren Rehberlik Uzmanı ve Psikolojik Danışman Abdulkerim Işık’ın Adıyaman Anadolu Lisesi müdürlüğüne atanmasından sonra, aynı başarıyı okulu için harcamaya başladı. İlk hedef olarak da, Adıyaman Anadolu Lisesi’nin Prestij Okulu olması için çalışma başlattı.

Hedefin düzenli, disiplinli ve fonksiyonel bir işleyiş ile başarı odaklı eğitsel yöntemlerle gerçekleşeceğini açıklayan Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkerim Işık, “Artık okulumuz, ilimizin en gözde ve en prestijli okulu olması için çalışma başlattık. Tüm veliler özellikle de çocuklarının güvende, sahiplenilmiş, her türlü sorunlardan arındırılmış bir okul ortamında olmasıyla çok daha rahat edecekler” dedi.

 

Öğrencilerin özgüveni arttırılacak

Işık, “Önümüzdeki zamanlarda öğrencilerin özgüvenlerinin arttırılması, kimlik/şahsiyet oluşumlarının beklenen düzeyde sağlanması için öğretmenlerimizle hemfikir olarak yeni yaklaşımların ortaya koyacağız. Bu konuda çalışmalarımız tamamlanmak üzere” dedi.

 

Prestij Okuluna Doğru

Adıyaman Anadolu Lisesini prestij okulu yapmayı hedeflediklerini söyleyen Işık, “İlimizin akademik başarı amaçlı ilk lisesi olan Adıyaman Anadolu Lisesinin, kısa zamanda yeniden ilimizdeki ‘Prestij Okulu’ olacağına inancım tamdır. Çünkü öğrencilerimizle de yaptığımız görüşmelerimizde aynı hedefte buluştuk ve heyecanımız daha da arttı. Bu yaklaşımların etkisi ile okulumuz tarihinin en geniş katılımlı veli toplantısını yaparak, aynı heyecanı velilerimizdeki katılım ve sürece dönük açık destek ifadelerinde de görmekten mutlu oldum.” dedi.

 

Sadece başarı değil, yaşayan sosyal sistem

Işık, “Oluşan birlikte yürüme ikliminde okulumuz, artık sadece başarı odağı değil aynı zamanda yaşayan sosyal bir sistem olarak çevresi ile bütünleşmiş ve birliğin/birlikteliğin merkezi olma çabalarını da kendisine görev kabul etmiştir” dedi.

Adıyaman Anadolu Lisesi Pansiyonunun, tüm il merkezindeki kız ve erkek toplam 14 lisedeki 500 öğrenciye hizmet verdiğini söyleyen Işık, “Erkek pansiyonunun kız pansiyonu olarak dönüşümünü sağlayabilirsek; İlimizdeki kız öğrencilerin yatılılık sorununu çözmede önemli bir paya sahip olacağız” diyerek birçok konuda eğitim ve sosyal yapının çözüm merkezi olmak istediklerini vurguladı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu