AB’yi anlattı, kazandılar

27 Haziran 2016 Pazartesi, 08:59

AB’yi anlattı, kazandılar

 

“Bana AB’yi Anlat” Konulu Yarışmada Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’ proje kapsamında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, öykü ve slogan yarışmasına katılan ve il genelinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, 81 ilde öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri amacıyla ‘Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’ projesi başlattı. Projede, Türkiye ve Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında finanse edilmekte ve Milli Eğitim Bakanlığı faydalanıcıdır. Proje kapsamında 81 ilde ‘Bana AB’yi Anlat’ konulu 7. sınıf öğrencileri arasında resim, 8. sınıflar arasında slogan, 9. sınıflar arasında kısa öykü yarışması düzenlendi.

Yapılan yarışma sonunda Adıyaman İl düzeyinde dereceye giren öğrencilere, okul idarecilerine ve rehber öğretmenlerine ödül verildi. Adıyaman genelinde dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban tarafından birincileri dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere satranç takımı, okullara saat, rehber öğretmenlere dolma kalem hediye edildi.

Ödül töreninde konuşan Proje İl Temsilcisi Ahmet Günaydın, proje hakkında bilgiler verdi.  İlimizde düzenlenen bu yarışmaya katılımın çok yüksek olduğunu belirterek, “okul yöneticilerimize, rehber öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban ise, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, “tüm öğrencilerimizi, rehber öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerini tebrik ediyorum. İl yarışmasında dereceye giren birinciler Mili Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan´la birlikte Ankara’da düzenlenen Ödül Töreni’ne katıldılar.” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.  Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi kapsamında Bana AB’yi Anlat temalı resim, slogan ve öykü yarışmasında ödüle hak kazanan öğrenciler ve eğitim-öğretim gördükleri okullar;

 

Slogan dalında; Mevlana Ortaokulundan Hülya Dışkaya, Türkiye Petrolleri Ortaokulundan Muhammet Emir Günaydın ve Kahta Kubilay Ortaokulundan Yaren Beyza Ayaz ödüle layık görüldü.

Resim dalında; Gerger Gölyurt Ortaokulundan Nazlı Alak ve Hatun Acar, Kahta Kubilay Ortaokulundan Buse Öner ödüle layık görüldü.

Öykü dalında ise; Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesinden Ayşe Turan, M.Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesinden Gamze Demir ve Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesinden Gülay Vurucu ödüle layık görüldü.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz