Eğitim

25 bin 552 genç üniversite için ter döktü

25 bin 552 genç üniversite için ter döktü

 

Adıyaman’da, YGS’ye girecek çocuklarıyla beraber sınav yerine gelen velilerin heyecanı gözlerden kaçmadı.  Adıyaman Valisi Abdullah Erin, 12 Mart’ta yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye girecek olan bütün öğrencilere başarılar diledi.

25 bin 552 öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirmek için girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için Adıyaman’da da büyük heyecan yaşandı. Öğrenciler sınava saatinden önce gelerek, okulların önünde hazır bekledi. Bazı öğrenciler ise sınava son anda yetişti. Sınava girecek öğrenciler polisler tarafından tek tek üst araması yapılarak sınıflara alındı.

Öğrenciler sınavda ter dökerken veliler ise okul bahçesinde dualar edip Kuran-ı Kerim okudu.

 

Vali Erin YGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, 12 Mart’ta yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye girecek olan bütün öğrencilere başarılar diledi.

Vali Erin, sınavın huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, tüm öğrencilere başarı diledi. Erin, “Öğrencilerimizi ve ailelerini yakından ilgilendiren YGS’nin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla Valiliğimizce gerekli tedbirler alınmıştır. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları bu sınavda başaralı olacaklarına inanıyorum. Gençlerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Bu vesile ile 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, sınavın öğrencilerimize, ailelerine, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.(İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu