Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Milletimizle birlikte ayaktayız”

26 Temmuz 2016 Salı, 08:59

Milletvekilleri Çelikhan’da halka hitap etti

“Milletimizle birlikte ayaktayız”

 

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde halka hitap etti. Çelikhan ilçesinde darbe girişimine karşı demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi.

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman Milletvekillerinden Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurahman Dimez’i,  Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Gürfidan ve vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı’nda karşıladı.

İlçe protokolü ve vatandaşlar tarafından karşılanan milletvekilleri Cumhuriyet Meydanında halka hitap ederek gündemle alakalı konuşmalarda bulundu.

Demokrasi nöbetinde olan vatandaşlara hitaben konuşan Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, “Demokrasi nöbetini tutmaya devam edeceğiz. Yapılan hain saldırı karşısında dik duracağız diyerek demokrasi nöbetinde sabahlara kadar bizimle bekleyen halka bilhassa gençlere ve bayanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise, “Bütün yurtta olduğu gibi Çelikhan ilçemizde de demokrasi nöbetine devam eden halkımıza teşekkür ediyorum.

Ülkenin birliğini bozmaya yönelik kalkışmaya halk dur dedi sizlerde demokrasi nöbeti tutarak gerekli dersi veriyorsunuz. İnanıyorum ki Çelikhan halkımızda  darbeyi devam ettirebileceklerine karşı uyanıklar. Demokrasi nöbetine, vatan savunmasına hep birlikte devam ediyoruz. Görüyorsunuz her şey normale dönmüştür bütün hayat devam ediyor. Milletimizin kararlılığı bütün bu sıkıntıları aşacaktır. Milletimizle birlikte sabaha kadar ayaktayız. Bunu yapanlar kanun ve hukuk önünde en ağır cezayı alacaklar” diye konuştu.

 

Çelikhan’da demokrasi yürüyüşü düzenlendi

Çelikhan ilçesinde darbe girişimine karşı demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi.

Demokrasi yürüyüşüne Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Üsteğmen Alper Şentürk,İlçe Emniyet Amiri Ahmet Gürfidan ve binlerce vatandaş katıldı.

Demokrasi yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Üçgen Parkı etrafından devam edip yeniden Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Çarşı Meydanı’nda kurulan platformda yapılan konuşmalar Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut,bu güne kadar çok darbe gördüğünü belirterek böyle alçakça yapılan bir darbe girişiminin kabul edilemez olduğunu  söyledi.

Başkan Bulut, “Bu girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın ile Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın dik duruşu ve Türk halkının iradesi bertaraf etti. Türk milleti Dünyaya demokrasi dersi verdi. Biz bu demokrasi nöbetimizi kararlılıkla sürdüreceğiz ve meydanları boş bırakmayacağız. Her gece sabahın ilk ışıklarına kadar buradayız bizimle demokrasi nöbetine katılan milli irademize sahip çıkan ilçe halkıma teşekkür ediyorum” dedi.

Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya,darbe girişiminin ilk gününde iznini yarıda kesip görevinin başına döndüğünü belirterek, yaşanılan sıkıntıları anlatırken göz yaşlarına hakim olamadı.

Kaymakam Kaya, “Biz ilçe halkıyla beraber demokrasi nöbeti için gece her gece meydandayız. Demokrasi nöbetimiz coşkuyla devam ediyor. Alınan OHAL tedbiriyle kesinlikle halkın yaşamını hiçbir şekilde etkilemeyecek. Vatandaşlarımız rahat olsun müsterih olsun” ifadelerini kullandı.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz