Anasayfa / Çelikhan / İnsanlık, inşaatı durdurdu
ADIYAMAN'IN ÇELİKHAN İLÇESİNDE TOKİ TARAFINDAN KONUTLARA YUVA YAPAN VE YUMURTLAMA DÖNEMİNE GİREN KIRLANGIÇLAR NEDENİYLE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURDURULDU. (KEMAL ALTIN/ADIYAMAN-İHA)

İnsanlık, inşaatı durdurdu

Kırlangıç yuvalar, inşaat çalışmalarını durdurdu

İnsanlık, inşaatı durdurdu

 

Çelikhan ilçesinde TOKİ tarafından konutlara yuva yapan ve yumurtlama dönemine giren kırlangıçlar nedeniyle inşaat çalışmaları durduruldu.

Çelikhan ilçesinde devam eden 252 daireli TOKİ konutlarının B bloğunun çatı saçaklarına kırlangıçlar yuva yaptı. Yuva yapan onlarca kırlangıç yumurtlama döneminde olduğu için TOKİ yetkilileri yuvaların bulunduğu B bloğun dış cephesindeki çalışmaları durdurma kararı aldı. Yuvaların bozulmaması ve yumurtaların zarar görmemesi için dış cephe çalışmaları durduruldu.

Konutların diğer bloklarında çalışmaların sürdüğünü belirten İnşaat Mühendisi Ramazan Taşpınar, yumurtlamak üzere olan kırlangıç yuvaları nedeniyle çalışmaların durduğunu ve yumurtlama sezonu sonuna kadar B bloktaki dış cephe çalışmalarının yapılmayacağını dile getirdi.  Vatandaşlarda çalışmaların kırlangıçlardan dolayı durmuş olmasının anlamlı olduğunu dile getirdi.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Bu adacıklar yerinde durmuyor

Doğuyor, büyüyor, gelişiyor, kıyıya vuruyor Bu adacıklar yerinde durmuyor   Çelikhan ilçesindeki Çat Baraj göleti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir