Anasayfa / Çelikhan / İlçeler kar altında
ADIYAMAN'IN GERGER İLÇESİNE KAR YAĞIŞI BAŞLADI. (İHA/ADIYAMAN-İHA)

İlçeler kar altında

Çelikhan ve Sincik’ten sonra Gerger, Tut, Besni ve Gölbaşı ilçelerine de kar yağdı. Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de sıcaklıklarda 8-10 derecelik düşüş beklendiğini bildirirken, pazar günü içinde kar yağışı uyarısında bulundu. 

Gerger ilçesine kar yağışı başladı.  Gerger ilçesinde birkaç haftadır devam eden yağmur yağışı sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı.

Kar yağışı ile birlikte ilçede hava sıcaklığında düşüş yaşanırken ilçenin yüksek kesimlerinde kar yağışı 20 santime ulaştı. Kar yağışı ilçede vatandaşlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

İlçede görev yapan jandarma ve polis ekipleri ise kar yağışından dolayı sürücüleri uyararak dikkatli olmalarını istedi.

 Besni ve Tut ilçesine yılın ilk karı düştü.  Günlerdir Besni ve Tut ilçesine yağan yağmur yağışı sonrası sabah saatlerinde kar yağışı başladı. Besni ve Tut ilçesinin yüksek kesimlerine kar yağışı yoğun olurken ilçe merkezlerinde ise kar kalınlığı birkaç santime ulaştı.

Yağan kar yağışı Besni ve Tut ilçesinde vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanırken kar yağışı devam ediyor.

Gölbaş ilçesi de beyaza büründü. İlçede sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı nedeniyle her yer beyaza bürünmeye başladı. Etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle hava sıcaklığı 2 dereceye kadar düşerken yetkililer vatandaşları ve sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Meteorolojiden 5 il için soğuk ve kar uyarısı 

Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de sıcaklıklarda 8-10 derecelik düşüş beklendiğini bildirirken, pazar günü içinde kar yağışı uyarısında bulundu. 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada; “Bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, Pazar günü ilk saatlerde kar yağışlı geçecek. Hava sıcaklıklarında yer yer 8-10 derecelik düşüşler beklenmektedir. Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esecek” denildi.

Merkez ayrıca, bölge genelinde yer yer kuvvetli buzlanma ve don beklenmesi nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını istedi.(İHA)

Bu Habere de Bakın

TOKİ inşaatını durduran kırlangıçlar yine yuva yaptı

Çelikhan ilçesinde daha önce TOKİ tarafından yapılan konut inşaatlarının durmasına neden olan kırlangıçlar, inşaatı tamamlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir