Çelikhan

Çelikhan’ın Su Sorunu Çözülüyor

Çelikhan’ın Su Sorunu Çözülüyor

 

Çelikhan ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Karmkuk kaynağı üzerinde meydana gelen menfur olaydan dolayı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve Üryan Hızır ocağı Alevi Dedesi Ali Büyükşahin devreye girerek sorunun çözülmesi için önemli bir adım attı.

Çelikhan da faaliyet göstere bütün sivil toplum kuruluşları ile Muhtarların da ziyaret ettiği ve bilgilendirdiği görüşmeler ışığında Alevi Dedesi Ali Büyükşahin ve Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Köyün ileri gelenleri ile bir araya gelerek sorunu konuştular.

Valilik Makamında köylülerle bir araya gelen Vali Mahmut Demirtaş ve Dede Ali Büyükşahin köylüleri dinleyerek soruna çözüm üreteceklerini belirttiler.

Dede Ali Büyükşahin, köylülerin bir takım endişeleri olduğunu ve Vali Mahmut Demirtaş’ın köylülerin endişelerini giderecek güvenceyi verdiğini kaydetti.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Çelikhan ilçemizin içme suyu sorununu çözecek olan Karmkuk kaynağı üzerinde hepimizin istemediği bir olay yaşanmıştır. Devlet olarak ilçemizin içme suyu sorununu çözümü ve köylülerimizin de mağdur olmaması için gerekli her türlü önlemi alacağız. Köylülerimizin endişesi “ su boruya girdikten sonra bizlere su verilmez” korkusudur. Oysa hem idari açıdan hem de mahkemece resmileştirilmiş karar verilmiş bir durum söz konusudur. Sulama döneminde su köylülerimizin sulama dönemi dışında ise su Çelikhan şehir içme suyuna verilecektir. Köylülerimizin rahat etmesi ve endişelerinin giderilmesi için Valili olarak köylülerimizle bir protokol da imzalayacağız. Böylelikle köylülerimizin endişesini gidermiş olacağız. Tarım müdürlüğümüzden görevli arkadaşların sulama dönemlerini tespit etmeleri için bir komisyon kurdum. Komisyon çalışmalarını yaptıktan sonra köylülerimizle bir protokol imzalayacağız. Böylelikle ilçemizin sorununu çözmüş olacağız ve köylülerimizin endişelerini gidermiş olacağız. Konuya hassasiyet gösteren başta Ali Büyükşahin ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Köylüler adına toplantıya katılan heyet Vali Mahmut Demirtaş ve Dede Ali Büyükşahin’e teşekkür ettiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu