Çelikhan

Çelikhan’da Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Çelikhan İlçesinde Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü kutlamaları başladı.

İlk kutlama 28 Ekim Çarşamba günü başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Törene Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Kurum Amirleri, siyasi parti başkanları, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Çelikhan Kaymakamlığı ve Çelikhan Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

İkinci kutlama dün devam etti. Çelikhan ilçesinde Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlandı.

Çarşamba günü başlayan Cumhuriyetin 97. yıl dönümü kutlamaları dün de devam etti.

Kutlama programına Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar,  Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, kamu kurum müdür ve amirleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Uçar’ın bayram tebriklerini kabul etmesi ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Uçar’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Konuşmanın ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında öğrencilerin okuduğu şiirler ile son buldu.

 

Kaymakam Uçar’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı

Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar, Cumhuriyet Bayramı mesajı yayımladı.

Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar mesajında, milletin, bağımsızlığını ve istiklalini korumak amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde topyekun mücadele sonucunda elde ettiği büyük ve emsalsiz zaferin taçlandırılması sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını kaydetti.

Eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye turizmden altyapıya kadar her alanda önemli atılımlar gerçekleştirilerek, ülkemizin uluslararası arenada bir güç haline gelmesi yolunda da büyük aşamaların kat edildiğini ifade eden Uçar, şunları kaydetti:

“Bunun neticesinde Türkiye Cumhuriyeti bugün; köklü, büyük ve güçlü bir devlet olarak dünya milletler ailesinin saygın bir üyesi haline gelmiştir. Yüce Milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışmaya devam ederek geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindedir. Büyük bir coşku ve sevinç içerisinde olduğumuz bu mutlu günde, başta millet olarak çok şey borçlu olduğumuz, Cumhuriyetimizin Banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın cumhuriyet bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” (PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu