Çelikhan

Çelikhan’da 15 Temmuz kutlaması

Çelikhan İlçesinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5’nci yıl dönümü kutlandı.

2016 yılından bu yana Cumhuriyet meydanında düzenlenen program bu yıl belediye tarafından yapılan altyapı çalışmaları nedeniyle Çelikhan Ortaokul bahçesinde yapıldı.

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kur-an’ı Kerim okundu. Çelikhan Müftüsü Osman Düger, Belediye Başkanı Mustafa Bulut ve Kaymakam Necdet Uçar, anma günü nedeniyle konuşma yaptı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen çim hokeyde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlçe Müftülüğü’nün hazırlamış olduğu ilahi dinletisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan konuşması, sinevizyon gösterisi, sela okunması, şehitler için yapılan dua ardından program sona erdi. İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan stantta da (Kovit-19) aşıları olmayan vatandaşlara aşı yapıldı.

Programa Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Dağlı, İlçe Emniyet Amiri Hacı Bayram Arpacı, İlçe Müftüsü Osman Düger, İlçe Milli Resul Acar, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu