Çelikhan

“Bu saldırı, eğitim camiasına yapıldı”

Sendika Başkanının Aracı Kundaklandı

“Bu saldırı, eğitim camiasına yapıldı”

 

Çelikhan ilçesinde, Eğitim Bir-Sen ilçe başkanına ait otomobil kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı.  Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanları, Eğitim Bir Sen Çelikhan Başkanı Mehmet Kaya’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu ve yapılan basın açıklamasıyla saldırı kınandı.

Edinilen bilgiye göre, Çelikhan ilçesi Bağlar Sokak üzerinde park halinde bulunan, Çelikhan İmam Hatip Lisesi Müdürü ve Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Mehmet Kaya’ya ait otomobil kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandı. Sabah işe gitmek için aracına yaklaşan Mehmet Kaya, aracının kundaklandığını fark ederek durumu polise bildirdi.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

Eğitim Bir Sen’den Çelikhan’a Geçmiş Olsun Ziyareti ve Kınama

Eğitim Bir Sen Çelikhan Şube Başkanı Mehmet Kaya’nın aracına evinin önünde gece  geç saatlerde benzin dökülerek araç lastiklerinin yakılarak kundaklanması sonucu, Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanları, Eğitim Bir Sen Çelikhan Başkanı Mehmet Kaya’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu ve yapılan basın açıklamasıyla saldırı kınandı.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Çelikhan Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Mehmet Kaya’nın aracının, evinin önünde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklanmasının ardından ilçe başkanlarıyla birlikte Mehmet Kaya’yı ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Deniz; “Dostluk, sağduyu ve kardeşliğin hakim olduğu Çelikhan ilçemizde yaşanan bu olay bizleri derinden üzmüştür. Hayatının her dakikasını eğitime, eğitimciye ve ilçenin eğitim sorunlarına katkı sağlamakla harcayan başkanımız Mehmet Kaya Bey’in aracına yapılan bu saldırıyı tüm eğitim camiasına yapılan bir saldırı olarak görüyoruz” dedi.

Bu ilçenin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini söyleyen Ali Deniz;    “ Saldırının üzüntü verici olduğunu ancak yine de birilerinin fitne-fesat çıkararak Çelikhan ilçemizin sağduyulu kardeşlik ortamına halel getirmek isteyenlere fırsat verilmemesi gerekir. Çelikhan üzerine son zamanlarda oynanmak istenen oyunun bir bileşeni olarak algıladığımız bu olay, halkımızın ve eğitim çalışanlarımızın sağduyulu tutumu sonucu mutlaka aydınlatılacaktır. Bizler özelde Eğitim Bir Sen camiası olarak bu güzel ilçenin huzurunu bozmak isteyen art niyetli oyunlara prim vermeyeceğiz ve Çelikhan halkı da prim vermeyecektir” dedi.

Bu kundaklama olayını gerçekleştiren kişi veya kişilerin bir an önce güvenlik güçlerimizce yakalanmasını dilediğini ifade eden Deniz;  yapılan saldırıyı, sağduyulu Çelikhan halkına, Eğitim çalışanlarına, temsil ettiği kurumsal kimliğe ve bizlere de yapılmış sayıp; Eğitim Bir Sen olarak bu çağdışı olayı gerçekleştireni veya gerçekleştirenleri kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu