Çelikhan

“Barış isteyenlerle saf tutun”

HDP Milletvekili Yıldırım:

“Barış isteyenlerle saf tutun”

 

HDP Adıyaman milletvekili adayları seçime sayılı günler kala çalışmalarına hız verdiler.

Seçim çalışması için Çelikhan ilçesine giden Behçet Yıldırım, seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına hız verirken. Çelikhan’da Kaymakamlığı Müftülüğü ziyaret ederek esnaf ve halkla bir araya geldi, halkın sorunlarını dinledi.

Milletvekili Yıldırım esnafla bir araya gelerek onlarla sohbet edip onlardan destek istedi. Yıldırım;7 Haziran’dan beri halkımıza hizmet etme fırsatı vermediler bize. AKP hükümeti tek başına iktidara gelmediği için bize önce seçimi dayattı ardından savaşı.5 aydır savaşı durdurmak için mücadele ediyoruz. Dört yüz milletvekili uğruna ülkeyi kan gölüne çevirenlere karşılık halkımızın yanında cenazelerimizi birlikte omuzladık, barış için ses çıkardık, her koşulda barış isteğimizi yineledik. Yıldırım Adıyaman’ın her ilçesinde olduğu gibi Çelikhan’da da sorunların bitmek bilmediğini belirterek AKP İktidarının Halkı İşsizlikten, bakımsız su hatlarına, yapılmayan, bitmek bilmeyen yollara kadar birçok sorunla baş başa bıraktığını aktardı. Çelikhan’ın coğrafi koşulları ve ikliminden dolayı tütünden başka bir alternatif ’in olmadığını ama tütünün hiçbir şekilde desteklenmediğini, kaynak sularının çok fazla olmasına rağmen çok ciddi su sıkıntısının yaşandığını ve en önemli sorunun Çelikhan-Adıyaman yolunun çok tehlikeli bir hal aldığını, kazaların arttığını ama devlet yetkililerinin çözüm odaklı hiçbir şey yapmadıklarını ve Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Adıyaman coğrafyasında da halkın bu sorunlarla yalnız bırakıldığına dikkat çekti. 1 Kasımda yapılacak seçimin önemine, ekonomik kalkınma için öncelikli olarak savaş politikalarından vazgeçilmesi gerektiğine değinirken yapılacak hizmetleri anlattı. Bizler öncelikle 7 Hazirandan bu yana yalnızca kendi iktidarını gerçekleştirmek için ülkeyi bütün dertleriyle baş başa bırakan, ekonomiyi alt üst eden, yüzlerce genci, çocuğu, kadını, işçiyi katleden, AKP’yi 1 Kasımda bir kez daha tek başına iktidar yaptırmayacağız. Yolsuzların, hırsızların iktidarını ellerinden alıp halkın eline vereceğiz. Biz halkız ve halkımızla birlikte Adıyaman da ve tüm Türkiye de ekonomiden-sağlığa, eğitimden-siyasete birçok alanda hizmet vermeye halkımızın sorunlarını tek tek dinlemeye ve çözüm üretmeye hazırız’’ diye konuştu.

Barış’a engel olan her kimse bu dökülen kanlarda onların da parmağı var, onları halkın vicdanına havale ediyoruz’ ’dedi.

HDP’nin adaylarından Kemal Bülbül, Ayten Yılmaz, Mahmut Özdemir ve Kâhta eş başkanı Sait Bozan ise Bölük yaylada halkla bir araya gelip 1 Kasım seçiminde destek istedi. Daha önce 1988-1992 yılları arasında Bölük yaylada öğretmen olarak çalışan Kemal Bülbül’e halk yoğun ilgi gösterdi. Bülbül halkın bu yoğun ilgisinden memnuniyetini belirtip çok teşekkür etti.

Kemal Bülbül; ‘’Bölükyayla’da sevgi seliyle karşılaştık ancak bu sevgi ve saygının sandığa yansıması konusunda kaygılarımız var çünkü; Burada tüm devlet yetkilileri, cami hocaları dâhil herkes açık açık halkı tehdit edip AKP’ye oy vermeleri için insanları ikna etmeye çalışıyor, Cami hocası vaaz verirken HDP’ ye oy verenler dininden şüphe etsin diyormuş. Asıl din adına böyle kirli siyaset yapanlar dininden şüphe etsin diyoruz bizde. Böyle koşullarda seçim çalışmamızı yürütüyoruz, en temel amacımız bu ülkeye barışı getirmek, barışa engel olan her kimse bu dökülen kanlarda onların da parmağı var, onları halkın vicdanına havale ediyoruz’ ’dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı