Çelikhan

Adıyaman’a Yılın İlk Karı Yağdı

Adıyaman’a Yılın İlk Karı Yağdı

 

Adıyaman’a yılın ilk karı Nemrut Dağı ve Çelikhan dağlarına yağdı. Çelikhan ilçesinde yılın ilk karı Akdağ ve Ulubaba dağlarına düştü.

ADIYAMAN'A YILIN İLK KARI YAĞDIUNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Nemrut Dağı Zirvesi’ne, son baharın son gününde sezonun ilk karı düştü.

2 bin 206 metre yükseklikte devasa heykellerin bulunduğu Nemrut Dağı zirvesine kar düştü. Sezonun ilk karının düştüğü zirvede ki yoğun sis ve kar kartpostallık görüntüler ortaya çıkarttı. Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısı Adıyaman ve çevresinde yağmur yağışı hakim iken, yüksek yerlere yılın ilk karı yağdı.

‘Güneşin en güzel doğup battığı yer’ olarak nitelendirilen, yerli ve yabancı binlerce turistin ziyaret ettiği Nemrut Dağı’na düşen ilk kar ile farklı bir görünüme kavuştu.

Manşet-Alti-Adıyaman'a-Yılın-İlk-Karı-Yağdı-(7) Yetkililerden alınan bilgiye göre, Nemrut Dağı’na turist ziyaretlerin devam ettiği, kar yağışının kısa süreli ve çok az miktarda yağdığını aktardılar.

 

Akdağ ve Ulubaba dağlarına kar düştü

Çelikhan ilçesinde bu yıl gecikmeli de olsa yılın ilk karı Akdağ’a ve Ulubaba dağlarına düştü. Yılın ilk karının Çelikhan ilçesinin Akdağ ve Ulubaba dağlarına düşmesiyle beraber bölgede hava sıcaklığında düşüş yaşandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı