Yıldırım, ‘Hayır’ İçin Besni’de

05 Nisan 2017 Çarşamba, 09:18

Yıldırım, ‘Hayır’ İçin Besni’de

 

16 Nisan da yapılacak referandum için HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım Besni ilçesinde vatandaşlardan referandumda hayır oyu kullanmalarını istiyor.

Yıldırım; “Biz bu ülkenin demokratik, gelişmiş bir ülke olması için elimizden gelen her çalışmayı yapacağız. Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak boynumuzun borcu.” dedi.

16 Nisanda yapılacak olan referandumun halkların yararına olmadığını belirterek, “Kadınların ve çocukların geleceği için hayır diyeceğiz. Hak ve hukuk için, özgürlük için hayır diyeceğiz” ifadesini kullandı.

Yıldırım;” şimdi 16 Nisan’da, anayasa değişikliği adı altında referandum yapılacak. İnanın bu bir anayasa değişikliği değil, bu tek adam rejiminin uygulanacağı bir sistemin oylamasıdır. Bizler HDP olarak hiçbir zaman tekçiliği savunmadık zaten. Yeni yaşam şiarıyla yola çıktık, yeni yaşam derken bütün halkların bir arada kardeşçe yaşadığı, bütün dillerin, dinlerin, renklerin bir arada olduğu demokratik bir ülke kurmak umuduyla yola çıktık ve 16 Nisan referandumunda hayır diyerek yeni yaşamın güçlü adımlarını atacağız.” dedi.

Yıldırım; “Kadınlar, gençler emekçiler, Aleviler ve Kürtler hep birlikte alanlarda hayır diyecek. Çünkü bu ülkede 90 yıldır Kürtler, Aleviler kadınlar, anayasalarda, siyasette de inkâr edildi. Bugün de bu anayasa değişikliğinde bir kez daha ne Kürt’ün ne Alevi’nin ne de kadının adı var. Biz buna geçit vermeyeceğiz. Hayır oyu kullanacağız” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz