Besni

“Ülkedeki kanı HDP Durdurur”

HDP’den seçim çalışması

“Ülkedeki kanı HDP Durdurur”

 

HDP Milletvekili Adayları Behçet Yıldırım, Kemal Bülbül, Mahmut Özdemir Ayten Yılmaz ve Birsen Tunç Seçim çalışmaları kapsamında köylerde ve ilçelerde esnaf ziyaretleri yapıp vatandaşlarla bir araya geliyor.

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ve Vekil adayı Tunç;  Besni’de,  Diş Hastanesi ve Devlet Hastanesi personellerini, buralarda tedavi gören hastaları, Besni Otogarı ve Sebze Halini ziyaret etti. Aynı zamanda Besni esnafını tek tek dolaşarak vatandaşların sorun ve sıkıntılarına nasıl çözüm olabileceklerini konuştular.

Yıldırım; “Bu ülkede kanı durduracak tek parti HDP’dir” dedi. Seçim çalışmalarının yanında halkı süreç hakkında da bilgilendiren Yıldırım, Ankara da ki alçak katliamın, bombacılarının yine Adıyaman’dan çıkmasının üzücü bir durum olduğunu aktarırken mecliste bunun hesabının sorulacağı sözünü verdi.

HDP Adıyaman 4. Sıra vekil adayı Ayten Yılmaz, Malazgirt ve Yeşilyurt Mahallelerinde esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu. HDP’nin Kadın Partisi olduğunu ve mevcut sistemde ki kadının yerini dile getiren Yılmaz; kadınların yaşadıkları sorunları aşabilecek güçte olduklarını, el ele vererek özgür kadın kimliğini yaratacaklarını söyleyerek; bunun anca HDP çatısı altında bir araya gelmeleriyle mümkün olabileceğini söyledi.

HDP Adıyaman ikinci sıra vekil adayı Kemal Bülbül de Azikan, Yazıbaşı, Akçalı, Ahmet Hoca, Oluklu köylerinde seçim çalışmalarına devam etti.

HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Kemal Bülbül, “Adıyaman halkı emeğiyle geçinen mazlum ve masum bir halktır. AKP ve Devlet Adıyaman üzerinde oyunlar oynuyor. Adıyaman’ı ırkçı, gerici bir kent yapıp kendi Kürt gerçeğinden koparmaya çalışıyor. Burada IŞİD zihniyeti yoktur. Bizzat AKP/Devlet eliyle oluşturulan bir katliamcı cani grubu vardır.  AKP/Devlet, Adıyaman’da yapay ve son derece dar hücreler oluşturarak burada eğittiği katil sürüsünü IŞİD Canilerine servis etmektedir.” dedi.

1 Kasım’da HDP’ye oy isteyen Bülbül, “Gelin 1 Kasım 2015’te bu canilere bir ders verelim. 7 Haziran 2015 Seçim sonucundaki 71 bin HDP Oyunu iki katına çıkarmamız gerek. Adıyaman belediyesini, ilçe belediyelerini bu hırsız, talancı ve canilerin elinden almamız gerek. Mazlum Adıyaman halkına güveniyor ve size layık olmaya çalışıyoruz. Birlikte, iç içe, yan yana, el ele, dayanışmayı ve cesareti büyüterek başaracağız.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı