Besni

“Saldırı, toplumsal barışımızadır”

CHP’lilerden Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıya Tepki

“Saldırı, toplumsal barışımızadır”

CHP Besni Teşkilatı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı girişimine tepki gösterdi.

CHP Besni İlçe Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasına CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, Besni İlçe Başkanı M. Hakan Kılınç, Belde belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, parti yönetimi ve partililer katıldı.

CHP Besni İlçe Başkanı M. Hakan Kılınç, burada yaptığı konuşmada, “Öncelikle dün Cizre’de yaşanan terör saldırısında şehit olan güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet yaralı olan güvenlik güçlerimize acil şifalar dilerim. 2 gün önce Artvin gezisinde sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da içinde bulunduğu CHP konvoyuna yönelik Artvin Şavşat bölgesinde hain terör saldırısı düzenlenmiştir.Bu saldırı direk Genel Başkanımız ve CHP konvoyuna yapılmış olsa da aslında bu hain saldırı demokratik,laik Türkiye cumhuriyetine karşı yapılmış toplumsal barışımızı hedef alan bir saldırıdır. Sayın Kılıçdaroğlu liderliğindeki partimiz 15 temmuz darbe girişimine karşı dik duruşuyla demokrasimize sahip çıkmış ve Türkiye cumhuriyetinin demokrasiden çıkmamasının en büyük teminatı CHP olduğunu tüm dünyaya ve tüm Türkiye’ye tekrar göstermiştir” dedi.

“Tehditler ne kadar büyük olursa olsun,biz CHP’liler bu tehditlere fırsat vermeyeceğiz” diyen Kılınç, şöyle devam etti:

“Türkiye’yi tam demokrasi seviyesine çıkarana kadar da büyük önder M. Kemal Atatürk’ün izinde mücadelemize devam edeceğiz.hiç bir saldırı hiç bir tehdit bizi amacımızdan ve yolumuzdan etmeyecektir. Çünkü cumhuriyet halk partisi ülkemizin kurucu partisidir.cumhuriyet halk partisi ülkemizin sigortasıdır.cumhuriyet halk partisi demokrasinin en büyük teminatıdır. Genel başkanımıza yapılan bu saldırı ilk değildi. Bilinsin ki bu ülkenin birliği,dirliği için bedel ödenecekse biz CHP’liler her yerde her zaman her ortamda bedel ödemeye hazırız. Genel başkanımızı da kimselere yedirtmeyiz.Son olarak genel başkanımızın dediği gibi Allah’ın verdiği bir canımız var o da bu vatana feda olsun.

Yapılan hain saldırıyı nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.bu saldırıda şehit olan askerimize Allah’tan rahmet yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.Bu olayın faillerinin bir an önce yargı önüne çıkartılması hükümetin öncelikli görevidir”(PHA)

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu