Besni

Rektör Gönüllü, Mimarlık Fakültesi’nde İncelemelerde Bulundu

Rektör Gönüllü, Mimarlık Fakültesi’nde İncelemelerde Bulundu

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Besni ilçesinde yapımı devam eden Adıyaman Üniversitesi Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde Adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mücahit Çelik hazır bulunurken, incelemelere Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk’te eşlik etti.

İncelemelerde inşaatı gezen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, inşaatı yapan müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. İncelemelerin ardından Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk’ü makamında ziyaret eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi hakkında bilgi vererek Öztürk’e teşekkür etti.

İncelemelerin ardından kısa bir değerlendirme yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü Besni’nin rüyalarından birinin adım adım gerçekleştiğini ifade ederek Adıyaman Üniversitesi’nin kaliteli, huzurlu, ilkeli ve gelişmiş bir Üniversite olma yolunda yükselişine ivme kazandırdığını söyledi.

Prof. Dr. Gönüllü, “Medeniyetlere ev sahipliği yapmış, köklü bir geçmişe sahip olan Besni ilçemizin bir hayali, bir rüyası gerçek oluyor. Geleceğe bir eser bırakmanın, geleceğimizin teminatı gençlerimize bir ilim yuvası hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu mutluluğu yaşatan, bizden desteklerini esirgemeyen Erdemoğlu ailesine, bu ailenin merhum büyüğü Mehmet Erdemoğlu’na rahmet dileklerimi ifade ederek şükranlarımı sunuyorum. İşlerinde başarılar dileyerek, bu hayırlı hizmetlerinin daim olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı