Besni

Kazada Öldü, şehitlik alamadı

Şehit askerin ailesi, şahadet onuru istiyor

Kazada Öldü, şehitlik alamadı

Besni ilçesinde 2012 yılında askerden izne geldiği sırada trafik kazasında hayatını kaybeden Jandarma Er Bilal Türlü’nün ailesi şehitlik onuru verilmesini istiyor.

Zeynep ve Mehmet Türlü çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan ve 19 Ağustos 2012 yılında Bolu’nun Düzce ilçesinde görev yapmakta iken terhisine 2 ay kala izne geldiği sırada geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Jandarma Er Bilal Türlü’nün ailesi oğullarına şehitlik onuru verilmesi istiyorlar.

Oğullarının mezarı başında istekte bulunan Zeynep ve Mehmet Türlü çiftçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kendilerine sahip çıkmasını istedi.

Demokrasiye ve bayrağa sahip çıktıklarını dile getiren baba Mehmet Türlü, “Değerli Başkomutanım, Cumhurbaşkanım öncelikle selam ediyorum, ellerinden öpüyorum. Biz demokrasiye, ülkemize, başbakanımıza, sizlere ve bayrağımıza sahip çıktık. Sizlerde bizlerin şu yatan askerde izindeyken kaza sonucu ölen benim ki gibi nice askerlerin şehitliği için sizlerde bize sahip çıkın, bizleri yalnız bırakmayın. Saygı duyuyorum, sizinle de gurur duyuyorum, ülkemle gurur duyuyorum, bayrağımla gurur duyuyorum, Başbakanımla, Başkomutanım Tayyip Erdoğan’la gurur duyuyorum. Sizlerde bizi yalnız bırakmayın, nereye başvuruyorsak bir çare olan yok yani bize. Ne de olsa benim ki askerdi, askerliğin mükellefiyeti altında ölmüştür.  Askerlik Türk vatanını kurtarmak için ordu harp sanatını yapmak ve öğrenmek mükellefiyetindedir. Bu da askerlik mükellefiyeti altındayken vefat etti. Bu konuda bize yardımcı olmanızı bir Cumhurbaşkanım olarak, bir büyüğüm olarak, bir başkomutanım olarak rica ediyorum” dedi.

Anne Zeynep Türlü ise sadece oğluna şehitlik onurunun verilmesini istediğini ifade ederek, “Tayyip baba biz sana sahip çıktık sende bizim askerimize sahip çık. Şehitlik mertebesini istiyorum senden başka bir şey istemiyorum” şeklinde konuştu.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu