Besni

İki kadın Fetö’cü Aranıyor

72 Kamu personeli görevden uzaklaştırıldı
İki kadın Fetö’cü Aranıyor

Besni merkez ve bağlı belde ile köy okullarında görevli 37 öğretmenin görevden uzaklaştırıldı. Adıyaman’da Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı bünyesinde görev yapan 37 personel de görevden uzaklaştırıldı. Besni ilçesinde ise Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına faaliyetlerde bulundukları belirtilen iki bayan şahıs hakkında yakalanma kararı çıktı.
Besni ilçesinde Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 2’si tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Besni ilçesinde Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik düzenlenen operasyonda Rabia K., Elif T., Rabia Ç., Gülay Ö., Rabia Gizem Ş., Ali Ş., Mitat S., Halit K., Haci K., Ali K. olmak üzere toplam 10 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Fethullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak ve faaliyetlerini yürütme gerekçesiyle gözaltına alınan şahıslar emniyette tamamlanan ifadelerinin ardından Besni Adliyesine sevk edildi. Halit K. ve Ali Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer 8 kişi ise adli kontrol ve yurt dışına çıkma yasağı ile serbest bırakıldı.
Öte yandan Besni merkez ve bağlı belde ile köy okullarında görevli 37 öğretmenin görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

37 sağlıkçı görevden uzaklaştırıldı
FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak gerekçesiyle 37 kişi görevden uzaklaştırıldı. Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüklerine bağlı sağlık kuruluşlarında görevli 37 kişi FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Besni’de 2 bayan FETÖ’cüye yakalanma kararı
Besni ilçesinde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına faaliyetlerde bulundukları belirtilen iki bayan şahıs hakkında yakalanma kararı çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Adıyaman’ın Samsat ilçesinde çalışmalar yaptığı tespit edilen isimleri öğrenilemeyen iki bayan şahıs hakkında yakalanma kararı çıktı. Yakalanma kararının çıkmasıyla beraber 2 bayan şahıstan biri yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan bayan şahıs emniyet müdürlüğüne getirilerek sorguya alındı.
Öte yandan, hakkında arama kararı çıkan diğer bayan şahsın ise şehir dışında olduğu ve yakalanması için gerekli çalışmaların yapıldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu