Besni

“Bu halk, kardeşliği ayakta tutacak”

İslami Dayanışma Platformu’ndan Teröre Tepki

“Bu halk, kardeşliği ayakta tutacak”

 

Besni’de Sivil Toplum Örgütlerinin oluşturduğu İslami Dayanışma Platformu son zamanlarda yaşanan terör olaylarına basın açıklaması düzenleyerek tepki gösterdi.

Besni’de 6 sivil toplum örgütünün oluşturduğu İslami Dayanışma Platformu, FETÖ, PKK, DAEŞ gibi terör örgütlerinin gerçekleştirdiği terör olaylarına basın açıklaması düzenleyerek tepki gösterdi.

Platform adına basın açıklamasını yapan Besni Eğitim Bir-Sen Başkanı Mahmut Akdoğan, “Ey oyun kurucular, ey fitneciler, ey gözü dönmüş hain ve nankörler, ey beyinsiz FETÖ-PKK-DEAŞ yandaş ve çakalları. Biz, Kürt’üyle Türk’üyle, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Alevi’si-Sünni’si ile ve Anadolu’nun tüm halkları olarak bir Türkiye’yiz. Asırlardır birlikte yaşamayı başarmış ve etle tırnak gibi ayrılmaz birer bütün olmuşuz. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Kurtuluş Savaşından 15 Temmuz’a omuz omuza var olma mücadelesi vermişiz. Birimizin varlığı, diğerimizin varlığıdır. Biz, Alparslan’ın,  Selahaddin Eyyubi’nin, Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. Birliğimizi bozmak ve bizi yok etmek için asırlardır oynanan oyunların farkındayız. Kadim medeniyetimizi yok etmek için oynadıkları oyunların aynısını ve hatta daha ağırını bugün de oynuyor, kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya kırdırmak ve bu kutsal vatan topraklarında kan dökmek için her türlü kalleşliğe başvuruyorsunuz. Unutmayın ki oyun kurucuların en iyisi Hz. Allah’tır. Sizin kurduğunuz tüm oyunları ve tuzakları başınıza geçirecektir” dedi.

“Ey halkımız, bugün emperyalist güçler 15 Temmuz’da ele geçiremedikleri vatanımızı ve yok edemedikleri huzur ve barış ortamımızı yok etmek ve barış yurdu Türkiye’mizi kan gölüne dönüştürmek için oynadıkları yeni oyunlara şahit oluyoruz” ifadelerini kullanan Akdoğan, şunları kaydetti:

“Darbelerle  yok edemedikleri huzurumuzu, yüreklerimizde patlattıkları bombalarla yok etmeye çalışıyorlar. Diyarbakır, Mardin, Van, Elazığ, Bitlis ve en son Gaziantep’te patlattıkları bombalarla bizi yıldıracaklarını sanıyorlar. Ey gafiller, değil 100, binlerce, hatta milyonlarca insanımızı da şehit etseniz, bu ülke bizim kalacaktır. Bu ülke Ortadoğu halklarının umudu olacaktır. Bu halk, ecdadın miras bıraktığı ve gözünü kırpmadan uğruna canını feda ettiği bu aziz topraklarda kardeşliğiyle ayakta duracaktır. Ey terör maşaları bir gün  büyük şeytan Amerika, İsrail ve işbirlikçileri sizi kullanılmış paçavra gibi kenara ittiğinde başıboş ve kimsesiz kalacaksınız. Yenileceksiniz, dağılacaksınız ve ebediyen çocuklarımız sizi hain bilecek. Tek merkezden yönetildikleri aşikâr olan terör yuvaları FETÖ- PKK ve DEAŞ ‘ın artık kime ve niçin hizmet ettiği ortadadır. Kendi sahipleri için insanımızı yaşlı, çocuk, kadın demeden hunharca katledebilmekteler. Bu vahşeti dün Çanakkale’de, Halepçe’de, Hama’ da ve  Bosna’da gördük. Bugün de hayat damarlarımıza aynı saldırıları yaparak emellerine ulaşmak istiyorlar.

Ey FETÖ – Kandil ve DEAŞ’in gözü dönmüş hainleri, halkımız burada Kürtler burada, Türkler burada, Araplar burada, Aleviler burada, Sünniler burada, biz buradayız, Türkiye burada. Peki, siz ağızları leş kokan pislikler siz neredesiniz? Kiminiz Pensilvanya’da sahibinin bacaklarının arasına sığınmış, kiminiz kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırmış, kiminiz kadın elbisesi giyerek aramızda dolaşıyorsunuz, zilletin ve alçaklığın timsali olmuşsunuz”

Akdoğan, “Ey büyük şeytan Amerika ve ey sözde insan hakları savunucusu AB, nerede sizin barışseverliğiniz, nerede sizin insan hayatına saygınız. Siz değil misiniz kendi ülkenizin çıkarları için dünyayı ve özellikle Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenler, Siz değil misiniz, mazlum ve yoksul Suriyelilere kapılarını kapatanlar.  Size sesleniyoruz, bizim ne sizin birliğinize ne de müttefikliğinize ihtiyacımız var. Biz kadim medeniyetimizin mirası, Osmanlı’nın tüm halklarıyla yeniden dirileceğiz. Dirilişimiz elbette sizin zulmünüzün ve sömürünüzün yok olması olacaktır. Kanımızın son damlasına kadar, uyanışımızı canlı tutmak için meydanlarda olacağız. Gösterin kalleşliğinizi ve patlatın bombalarınızı, bizi teslim alamayacağınızı göreceksiniz. Aramıza koymaya çalıştığınız nifak tohumları 15 Temmuz’da çürüdü, yok oldu. Biz bir sevdayız, biz bir yoluz, biz hep birlikte Türkiye’yiz.  Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. (EnfalSuresi Ayet No:30) (Besni Memur Sen, Eğitim Bir-Sen, Besni Medeniyet Derneği, Besni İrfan-Der, Besni Gül-Der, Besni İmam Hatipler Derneği, Besni Diyanet-Sen)” diye konuştu.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu