Anasayfa / Besni / “Fakültenize sahip çıkın”

“Fakültenize sahip çıkın”

Besni’ye Fakülte yapan Erdemoğlu:

Hayırsever iş adamı Ali Erdemoğlu Besnilileri fakülteye sahip çıkmalarını, aksi durumda bu sene sonu kapatılmak zorunda kalındığını belirtti.

Erdemoğlu, Fakültede 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi. Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.

Erdemoğlu Holding Başkan vekili hayırsever  işadamı Ali Erdemoğlu, hemşerilerini yaptırdıkları fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Geçtiğimiz yıl Eğitim Öğretime başlayan ve sadece 9 öğrencinin eğitime devam ettiği Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesine Besnililerin ilgi göstermediğini ve bu devam ederse bu sene sonu Fakültenin kapanacağını belirterek,“Besnili hemşerilerimiz bizim fakülteye sahip çıkmazsa bizim de şevkimiz kırılacak ve gelecekte yapacağımız eğitimle ilgili projelerimizin de aksamasına neden olacaktır.” dedi.

Başarılı Olanlara Merinos Fabrikalarında İş İmkanı Sunduk

Geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan Fakültede 9 öğrenci okuduğunu hatırlatan Erdemoğlu, şöyle devam etti. “Besni halkından beklentimiz Fakülteye sahip çıkılmasıydı. Fakülteye ancak öğrenci göndererek, kendi çocuklarını burada okutarak sahip çıkılmasını bekliyorum. Geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan Fakültede 9 öğrenci okuyor. Burada 15 hoca ders veriyor. Biz Fakülteyi bölgenin çocukları gençleri okusun diye açtık. Gelmek isteyene burs vereceğiz dedik, başarılı olanlara Merinos Fabrikalarında iş imkanı sunduk. Ancak görüyoruz ki Besni halkı buna ilgi göstermedi. Biz daha ikincisini yapalım diye düşünürken, böyle bir ilgisizlik kabul edilebilir değil. Besnililer şunu bilsin ki önümüzdeki yıl buraya öğrenci gelmezse, bu sınıflar dolmazsa sene sonunda Fakülte kapanacak. Bu Fakülte Besni´nin geleceği, Besni halkı çocuklarını burada okutarak bu fakülteye sahip çıkmalı, biz bunu bekliyoruz. Besnili hemşerilerimiz bizim fakülteye sahip çıkmazsa bizim de şevkimiz kırılacak ve gelecekte yapacağımız eğitimle ilgili projelerimizin de aksamasına neden olacaktır. Bu konuda bütün Besnili hemşerilerimizin duyarlı olmasını istiyoruz.” (PHA)

Bu Habere de Bakın

Sabah Namazına gel, bisikletini al

Besni Müftülüğünden çocukları sevindiren çağrı: Besni ilçesinde Besni Müftülüğü tarafından başlatılan proje kapsamında 40 gün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir