Son Dakika
22 Haziran 2018 Cuma

Büyümeden Ensar Oldular

27 Aralık 2016 Salı, 08:00

Anaokulu Öğrencileri Halepli Aileyi Kardeş Aile Edindi

Büyümeden Ensar Oldular

 

Besni Mustafa Sadık Paccı Anaokulu öğrencileri Halepli aileyi kardeş aile edindi.

1.Sadık Paccı Anaokulu  Öğrencileri “Değerler Eğitimi” Kapsamında Halep´ten Besni’ye sığınan ve eşi vefat eden ve 4 yetim çocuğu olan “Zukey Harden” ailesini kardeş aile edinerek aileye ayni ve nakdi yardımda bulundu.

Okul Müdürü Bekir Söylemez, 2 kız, 2 erkek çocuğu olan yetim aileye okul öğrenci ve velilerinin katkılarıyla ayni ve nakdi yardım yapılarak, mazlum olan kardeşlere ensar olma bilincini geliştirmek amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

Kardeş aile demenin paylaşmanın, çoğalmanın artmanın ve arınmanın ifadesi olduğunu belirten Söylemez, “Kardeş aile; tarihimizde ensar ve muhacir kardeşliğinden doğmuş bir projedir. Coğrafyamızda  savaşların da etkisiyle sayıları gitgide artan mağdur ve muhtaç aileleri sevindirmek için okul ve veli işbirliği ve desteğiyle hayat buldu. Kardeş Aile projesinde ki amacımız Suriye´den ilçemize sığınan yoksul, yetim ve mazlum ailelere ensar olarak “manevi kardeşlik” köprüleri kurmaktır. Kardeş aile çalışmalarımız her ay rutin olarak devam edecektir” dedi.(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz