Besni

Besni’de Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

Besni’de Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, Besni İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen törenle kutlandı.

Törene, Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni ilçe Garnizon Komutanı Jandarma Üstçavuş Mustafa Baş, Besni İlçe Emniyet Müdür Vekili ve Bölge Trafik Müdürü Oktay Çavdar, kurum amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtına Çelenk koyma töreni ile başlaya program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Jandarma Komutan Vekili Sefa Doğmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, asil Türk milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun, en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos zaferinin 92’nci yıldönümüdür. Bu zafer Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde, çelikleşmiş bir millî birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen, hürriyet ve bağımsızlık aşkı ile yanan bir milletin, sarsılmaz azim ve inancının zaferidir. Bu zafer ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak, hatta yok etmek isteyen güçler tarafından, yıllar boyunca sinsice hazırlanan planların, o gün için sonuncusu olan sevr paçavrasının yırtılıp atıldığı, bu toprakların hakiki ve sonsuza kadar tek sahibi olan, yüce Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun, bağımsızlığı ve hürriyeti söz konusu olduğunda, nasıl şahlandığının tüm dünyaya gösterildiği, yeni Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, Türk birlik ve beraberliğinin, kudret ve kabiliyetinin nelere muktedir olduğunun tüm dünyaya gösterildiği ve öğretildiği, balkan harbinin hemen ardından gelen birinci dünya harbinde; dört yıl gibi uzun bir zaman Avrupa’nın ve dünyanın en büyük devletleriyle savaşarak bitkin düşen bu milletin 3 yıl 3 ay ve 11 gün gibi uzun bir zaman katlandığı sıkıntıların ve döktüğü kanın bedeli olan, tarihte bir benzeri bulunmayan, eşsiz bir zaferdir. Türk milletinin mukadderatını belirleyen 30 Ağustos Zaferi, Türk ulusu için tarihte bir dönüm noktasıdır. Şanlı zaferin 92’nci yıldönümü, Türk milletine ve onun bağrından çıkan kahraman ordusuna kutlu olsun” dedi.

Doğmaz’ın konuşmasının ardından Kaymakamlık makamında Kaymakam Emrah Yılmaz tarafından tebrikler kabul edildi. Daha sonra Jandarma Komutanlığı Binasında terfi eden komutanlara rütbe takım töreni gerçekleştirildi. Törende Jandarma Başçavuş Serkan Taşdemir, Jandarma Üst Çavuş Bekir Tulgay, Uzman Jandarma VII Kademe Çavuş Duran Akar, Uzman Jandarma VII Kademe Çavuş Kadir Uzun, Uzman Jandarma V Kademe Çavuş Ahmet Savurkan, Uzman Jandarma V Kademe Çavuş Mustafa Yaşar, Uzman Jandarma IV Kademe Çavuş İzzet Akpınar, Uzman Jandarma II Kademe Çavuş Fatih Tuğrul, Uzman Jandarma II Kademe Çavuş Emin Kara, Uzman Jandarma II Kademe Çavuş Mehmet Çertmek, Uzman Jandarma I Kademe Çavuş Mustafa Demir, Uzman Jandarma I Kademe Çavuş Ahmet Baykal’a rütbeleri takıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu