Besni

Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

 

Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ve Mareşallik rütbesinin verildiği 19 Eylül Gaziler Gününün 95. Yıldönümü Besni’de törenle kutlandı.

Hükümet konağı önünde gerçekleşen programa ilçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Binbaşı Ferhat Aydın, Askerlik Şubesi Başkanı Hakan Yonarkul, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, BEGED Başkanı Mustafa Öncel, kurum ve daire amirlerinin yanı sıra gaziler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk koyma törenin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Teğmen Samet Sağlık yaptı.

Sağlık, yaptığı konuşmasında, “Bugün gazilerimizle birlikte olmanın haklı gururuyla, kurtuluş günlerinin     heyecanı ve coşkusuyla bu büyük mutluluğu tekrar yaşıyoruz.  İçinde hatıra ve tarih yüklü olan 19 Eylül Gaziler Günümüz milletimizin istiklali ve tarihi ile özdeşleşmiş olan kahraman gazilerimize kutlu olsun. Gazilik, Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanıdır. Gazi ise bu destanı yazan kahramanın adıdır. Gazilerimizin de huzurunda bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Vatan, millet, bayrak ve bağımsızlık uğrunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda durmadan, yorulmadan yürüyeceğimize, gerektiğinde kanımızı son damlasına kadar seve seve feda edeceğimize hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu