Besni

Başarılı öğretmenler ödüllendirildi

Başarılı öğretmenler ödüllendirildi

Besni İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından TEOG sınavında yapmış oldukları çalışmalardan dolayı başarılı öğretmenlere belge verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Kültür Salonunda düzenlenen belge dağıtım törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ramazan Sertpolat ve Bayram Canlı, okul müdürleri ve belge alacak olan öğretmenler katıldı. 6 branştan 32 öğretmene takdim edilen ödül töreninde, başarının gün geçtikçe arttığını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, “Değerli Meslektaşlarım, sizlere takdim edeceğimiz bu belgelerin emekleriniz karşılığı olmadığını, Sizlerin de bu belgeleri almak için çalışmadığınızın bilinmesini isterim. Amacımızın sizlerin gayretlerinizin ve çabalarınızın tarafımızdan görülüp bilindiğini, farklılık yarattığınızı bu çabanızın karşılığı olmasa da boşuna harcanmış bir emeğiniz olmadığını hatırlatmak istiyorum. Bu sebeple sizlere vermiş olduğunuz emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Her yıl gerek TEOG gerekse LYS ve YGS de ortalamalarımıza bakarsak artış grafiğimiz sürekli artmakta olduğunu belirten Müdür Yazar, “Göreve geldiğimiz günden bugüne 700 puan üzerinden 353 olan puan ortalamamız geçen yıl 389 bugün itibari ile 408 olarak belirlenmiş olup liselere yerleşme düzeyini incelediğimizde 35 fen lisesi kazanan öğrencimiz varken bu yıl 109 öğrencimiz fen lisesine 28 öğrencimizde Fen Lisesine gidebilecek puan ile proje okullarına gitmiştir. Aynı başarılı çıkışımızı YGS ve LYS sınavlarında yüzden 18- 20 bandında yükselişimiz ile de 4 öğrencimiz tıp 7 öğrencimiz diş hekimliğine 16 öğrencimiz hukuk fakültesine giderken yerleşme oranına göre de bir önceki yıla göre yüzde 50 artış sağlamıştır. Bu bilgiler vermiş olduğumuz başarılı mücadele apaçık ortada durmaktadır. Başarılı çalışmaların her zaman desteklediğimizin ve bu süreçten sonra da destekleyeceğimizin, kapımız öğretmenlerimize ve idarecilerimize açık olduğunu belirtiyorum. Bu vesile ile emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu