Besni

AK Parti Besni Kadın Kolları Kongresi Tamamlandı

AK Parti Besni Kadın Kolları Kongresi Tamamlandı

 

AK Parti Besni İlçe Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Genel Kurul kongresinde tek listeyle gidilen seçimde 400 delegenin oyunun tamamını alan mevcut başkan Gülden Kavuncu, yeniden başkan seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Divan Başkanlığına Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş seçilirken, katip üyeliklere ise Esma Yağmurtaşan ve Kader Poyraz getirildi. Kongrede bir konuşma yapan Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş, “Bu ülkenin kadınları olarak milletimizin geleceği, ülkemizin yarınları bizleri yakından ilgilendirmektedir. Ne mutlu bizlere ki şanslı ecdadımızdan devraldığımız bu Cennet vatana adaletin ve kalkınmanın esas olduğu milletine hizmetten başka hiçbir düşünce ve amaç taşımayan AK Parti çatısı altında yani siyasetin en temiz mutfağında yetişiyor ve hizmet yarışında biz de varız diyoruz. Burada bize düşen görev devraldığımız bayrağı daha ilerilere taşımak olmalıdır. Bu vesile ile aday olan arkadaşımıza hayırlı olsun diyor, aramıza yeni katılacak arkadaşlarımıza da AK siyasete hoş geldiniz diyorum.

Üzerine düşen görevi en iyi şekilde layıkıyla yerine getirecekleri inancını sizlerle paylaşmak istiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Besni İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem ise, kadınların en fazla gayret sarf eden en büyük itici güçlerinden biri olduğunu söyleyerek, “Kadınlara ne kadar teşekkür etsek azdır. En büyük emeği onlar sarf ediyorlar. Seçimlerde de bunu en güzel şekilde kanıtladılar. Şimdi önümüzde belki de Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi var. 2015 seçimleri Yeni ve Güçlü Türkiye’nin oluşumundaki en kritik virajdır. Allah’ın izni ile bu seçimden de büyük başarı ile çıkacağız. Bu seçimlerde Kadın kollarımız daha önceki seçimlerde olduğu gibi en önemli gücümüzdür. Yine kapı kapı gezeceklerdir ve yine Besni halkımıza Partimizin misyonunu, hizmetlerini ve yapacaklarını en iyi şekilde anlatacaklardır. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Son olarak konuşan AK Parti Besni Kadın Kolları Başkanı Gülden Kavuncu ise, “Benden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta eşim olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Kongremiz hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Parti binasında gerçekleştirilen kongreye AK Parti Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Esma Yağmurtaşan ve Kader Poyraz, AK Parti Besni İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, ak parti il encümenleri ve belediye meclis üyeleri, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, AK Parti Besni Gençlik Kolları Başkanı Bahattin Demir ve partililer katıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu