Adıyaman

Ziyaret Çayına Spor Kompleksi

Aydın’dan Dev Yatırım Müjdesi

Ziyaret Çayına Spor Kompleksi

 

Maliyeti 2 milyon 661 bin lira olacak dev yatırım Ziyaret Çayı Spor Kompleksi onaylandı. Bu kapsamda 3 Futbol Sahası, 2 Basketbol Sahası, 1 Voleybol Sahası, 4 Tenis Kortu, Oyun Alanları, Kondisyon Aletleri ve sportif her türlü yardımcı mekan yer alıyor.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Av.Ahmet Aydın, “Adıyamanlı hemşerilerimizin, özellikle gençlerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerden en üst düzeyde ve en modern şartlarda yararlanabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde takiplerimiz ve çalışmalarımız azami gayretle devam etmektedir. Bugüne kadar bu alanda pek çok hizmete ve yatırıma imza atan AK Parti Hükümetimiz, Adıyaman’ımızı yeniden dev bir yatırıma kavuşturmaktadır.” dedi.

Aydın, “Adıyaman-Kahta karayolu, Abuzer Gaffari Köprüsü ve Kuruçay Köprüsü arasında kalan yaklaşık 140 hektarlık alan (Beşpınar Mevkii) rekreasyon alanı olarak projelendirilmiş olup, proje kapsamında hemşerilerimizin günlük yaşamın yorgunluğunu atarak dinlenebileceği, eğlenebileceği ve hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sosyo-kültürel bütün faaliyetleri içerisinde barındıracak ve ilimizin de tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan ‘Ziyaret Çayı Spor Kompleksi’ için Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde yapmış olduğumuz çalışmalar olumlu neticelenmiştir.” dedi.

Maliyeti 2 milyon 661 bin TL olacak dev yatırım Ziyaret Çayı Spor Kompleksinin onaylandığını belirten Aydın, “Bu kapsamda; 3 Futbol Sahası, 2 Basketbol Sahası, 1 Voleybol Sahası, 4 Tenis Kortu, Oyun Alanları, Kondisyon Aletleri ve sportif her türlü yardımcı mekan yer almaktadır.” dedi.

Aydın, “AK Parti iktidarı ile ilimiz her alanda olduğu gibi Gençlik ve Spor alanında da pek çok hizmet almaya devam etmektedir. Yine bu kapsamda Bakanlığımızdan gençliğimizin eğitim faaliyetleri için ayrıca ‘500 bin TL’ ek ödenek almış bulunuyoruz. Diğer taraftan amatör spor kulüplerimize çıkan yardımlarla beraber, gençliğini ve geleceğini sözde, günübirlik icraatlar ile değil yarınlarını düşünerek hazırlayan ve çalışmalarını hep bu yönde sürdüren hükümetimiz yatırımlarına hız kesmeden devam edecektir. Yeni bir yıla girerken bu önemli hizmetlerin Adıyaman’ımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başta Başbakanımız Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu Olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Çağatay Kılıç, Adıyaman milletvekillerimiz, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a, AK Parti Adıyaman İl Başkanımız Sayın Seyfettin Bilen ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu