Adıyaman

Zehirlenmeler Geliştirme Kursu Düzenlendi

Zehirlenmeler Geliştirme Kursu Düzenlendi

 

Adıyaman Üniversitesi, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü, Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğü, Adıyaman Tabipler Odası ve Klinik Toksikoloji Derneği tarafından ortaklaşa 10. Zehirlenmeler Geliştirme Kursu düzenlendi.

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nın da destek verdiği kurs Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kursu açılışına Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, Klinik Toksikoloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Gürayten Özyurt, Klinik Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Lale Karabıyık, çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri, Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari personeli katıldı.

Kursa katılan öğretim üyeleri hekim ve sağlık çalışanlarına karbonmonoksit, alkol, kurşun, siyanür, ilaç, insektisit, mantar zehirlenmeleri, hayvan ısırık ve sokmaları ile birlikte zehirlenmelerinde temel tanı ve tedavi ilkelerini anlattı.

Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın programın açılış konuşmasında Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ve Klinik Toksikoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Lale Karabıyık’a bu tür bilimsel faaliyetlere verdikleri destek için teşekkür etti.

Aydın, Klinik Toksikoloji Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği kurslarla sağlık çalışanlarının zehirlenmeler ve hayvan ısırıkları konusundaki tıbbi bilgileri tamamlamaya ve güncelleştirmeye çalıştığını söyledi.  Kursun sonunda 150 katılımcıya sertifikaları törenle verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu