Adıyaman

Yurt öğrencilerine aşure ikramı

Yurt öğrencilerine aşure ikramı

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman Yurt Müdürlüğü öğrencilerine aşure ikram edildi. İlk iki gün bin beş yüz öğrencinin katıldığı aşure etkinliğinin ay boyu süreceği bildirildi.

Adıyaman Yurt Müdürlüğü hicri yılın başladığı Muharrem ayının onuncu günü kutlanan Aşure Günü münasebetiyle yurtta barınan öğrencilere “bereketi ve dostluğu” temsil eden aşure ikramlarını gerçekleştirdi.

Yurt yerleşke alanında Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilen etkinliğe öğrenciler yoğun yoğun ilgi gösterdi. İlk iki gün 1.500 öğrencinin katıldığı etkinliğin bu ay boyunca devam edeceğini  belirten Yurt Müdürü M. Sami Köroğlu ilk etkinlikle beraber dağıtılan aşurenin ilk kepçesinden son kepçecine kadar tamamını kendisi ikram etti.

Muharremin kutsal bir ay olduğunu belirten Köroğlu, “Geçmiş ümmetlerin, geçmiş peygamberlerin kurtuluşlarının gerçekleştiği, buna karşılık da Muharrem orucu ve aşure tatlısı gibi uygulamaların yapıldığı güzel bir aydayız. Tüm öğrencilerimizin ve mesai arkadaşlarımızın Mübarek muharrem ayınızı tebrik ediyorum” dedi.

Adıyaman Yurt Müdürlüğü olarak bu yoğun ve yorucu sınav döneminde öğrencilerin ağızlarını tatlandırmak istediklerini kaydeden Köroğlu, “Aşurenin bizim kültürümüzde ayrı bir yeri vardır. Bu tür etkinliklerle gerek kurum personeli gerekse de öğrenciler arasında, arkadaşlığa, dostluğa ve dayanışmaya büyük katkı sağladıklarını, öğrencilerimizle daha da kaynaşma imkanı bulduklarını ifade eden yurt müdürü “Geçmişten bugüne süregelen aşure geleneğinin, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğine inanıyor, katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu