Adıyaman

Yurt Öğrencilerinden Kan Bağışı

Yurt Öğrencilerinden Kan Bağışı

 

KYK Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğü öğrencileri kan bağışı kampanyasına katılarak bu konudaki duyarlılıklarını gösterdiler.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğü 2015-2016 Öğretim Yılı Öğrenci Eğitim Faaliyetleri Programı kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi ile toplumsal düzeyde duyarlılık oluşturmak adına 28 Ekim- 4 Kasım tarihinin Kızılay haftası olması nedeniyle yurdumuzda kan bağışı kampanyası düzenlemiştir. Adıyaman Kız Yurdu Müdürlüğü bahçesinde Kurulan Kızılay Çadırında 150 öğrencimiz katıldı.

Katılan öğrenciler de yaptıkları bu kan bağışıyla bir insanın yaşamına sunmuş oldukları katkıyla duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Adıyaman İl Müdürü M. Sami KÖROĞLU “Her yıl yüzlerce insan hastalık ya da kaza sonrası kan bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Toplum olarak bu konuya dikkat çekmek adına yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz arasında böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Yapılan araştırmalar, Türkiye’de yıllık kan bağış oranının nüfusun %2′si kadar olduğunu gösteriyor. Bizim de amacımız bu oranın yükselmesi konusunda katkı sağlamaktadır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı