Anasayfa / Adıyaman / Yuka’ya gözaltı ve uzaklaştırma
GÖZALTINA ALINAN DBP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI SAĞLIK KONTROLÜ İÇİN HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Yuka’ya gözaltı ve uzaklaştırma

Kömür Belediye Başkanı teröre yardım ve yataklıktan görevden el çektirildi

Yuka’ya gözaltı ve uzaklaştırma

 

Adıyaman’da DBP’li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındı.  İçişleri Bakanlığı, Adıyaman’da DBP’li Kömür Belediye Başkanı Hüseyin Yuka’nın görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Önceki gün Kömür Beldesine bağlı Kaşköy’de mermer ocağının yakılması ve devamında 4 askerin şehit olduğu terör olayının ardından güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor. Daha önce 12 adrese baskın yaparak 8 kişiyi gözaltına alan güvenlik güçleri bir operasyon daha gerçekleştirdi.

Jandarma ekipleri, yaşanan terör olaylarıyla ilgili yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle DBP’li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka ve 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan diğer 3 kişinin de terör örgütüyle bağlantılı kişiler olduğu öne sürüldü.

Gözaltına alınan Belediye Başkanı sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü.

 

Görevden el çektirildi

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Yuka’nın 14 Ağustos ve 16 Ağustos tarihlerinde meydana gelen terör olaylarıyla ilgisi olduğu şüphesiyle Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığıncadün Yuka’nın hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, “Anayasanın 127’nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddesi gereğince Kömür Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırıldı” denildi.

 

Sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü

Adıyaman’da mermer ocağının yakılması ve devamındaki 4 askerin şehit olduğu terör olaylarında yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alınan DBP’li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, sağlık raporu için hastaneye götürüldü.

Önceki gün Kömür beldesine bağlı Kaşköy’de mermer ocağının yakılması ve devamında 4 askerin şehit olduğu terör olayının ardından güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor. Daha önce 12 adrese baskın yaparak 8 kişiyi gözaltına alan güvenlik güçleri, bir operasyon daha gerçekleştirdi. Jandarma ekipleri, yaşanan terör olaylarıyla ilgili yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle DBP’li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka ve 3 kişiyi gözaltına almıştı. Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, ilk sorgusunun ardından sağlık kontrolü için Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Geniş güvenlik tedbirleri arasında hastaneye götürülen Belediye Başkanı Yuka, alınan sağlık raporunun ardından İl Jandarma Alay Komutanılığına götürüldü.

Gözaltında bulunan diğer 3 kişinin ise ilk sorgularının tamamlanmasının ardından sağlık kontrolü için hastaneye çıkarılması bekleniyor.

Bu Habere de Bakın

“Jandarma milletimizin güvenine mazhar oldu”

Jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutlandı  Vatandaşların can ve mal güvenliği ile huzur ve güveninin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir