Adıyaman

Yolcu Taşımacılığı Yerine, Yük Taşımacılığı Yapılıyor

Yolcu Taşımacılığı Yerine, Yük Taşımacılığı Yapılıyor

 

Adıyaman’da şehirlerarası minibüste yolcu taşımacılığı yerine yük taşımacılığı yapılması vatandaşların tepkisini çekti.

Adıyaman – Şanlıurfa arası yolcu taşımacılığı yapan bir firmaya ait bir minibüsün yolcu taşımacılığı yapması gerekirken, yük taşımacılığı yapması gözlerden kaçmadı.

Yük taşımacılığın yanı sıra yolcuları tıka, basa taşıyan firmaya ait minibüsün aşırı yüklü olması dikkat çekti.

Şehirlerarası minibüslerin genelde aşırı yük taşımacılığı yaptığını ve hız yaptığını ifade eden vatandaşlar, yetkilileri konu üzerinde duyarlı olmaya davet etti.

Şehirlerarası minibüslerin denetimlerin yapılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, şoförlerin insan taşıdıklarını unutmaması gerektiğini ve bir yandan insan taşırken insanların canını tehlikeye atmamaları gerektiğini vurguladılar.

İnsanların canlarını tehlikeye atamaya hiç kimsenin hakkının olmadığını ifade eden vatandaşlar, “Şehirlerarası minibüsler özellikle aşırı yük taşımacılığı yapıyor. Bu minibüsler nakliye şirketi gibi çalışıyor. Biraz fazla para kazanacaklar diye insan canını hiçe saymamaları gerekiyor. Yetkililer geçici değil kalıcı denetimler yapmalı. Bir gün yapayım diğer günler bir şey olmaz mantığından çıkmaları gerekiyor. Yetkililer konu üzerinde duyarlı olmalı” diye konuştular.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu