Adıyaman

Yılbaşında Uyuşturucu Satıcılarına Göz Açtırılmadı

Yılbaşında Uyuşturucu Satıcılarına Göz Açtırılmadı

 

Torbacıdan Aldıkları Uyuşturucuları Eğlence Mekanlarındaki Kişilere Satan Şahıslar Polis Tarafından Yakalandı.  Suriyelilerin Bulunduğu Araçta İse 3 Bin 500 Paket Sigara Ele Geçirildi.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, yılbaşı gecesi eğlence mekanlarındaki kişilere uyuşturucu satışı yapan şahısları kıskıvrak yakaladı.

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, yılbaşı gecesi zehir tacirlerine yönelik önlemi en üst seviyeye aldı. Polis ekipleri, eğlence mekanlarında ve sokaklarda uyuşturucu satıcılarına yönelik yaptıkları çalışmada, uyuşturucu ticareti yapan şahısları takibe aldı. Narkotik timler, Yenipınar Mahallesi civarında Talip D. adlı şahsın M.A., T.D. ve R.Ş.’ye uyuşturucu verdiğini ve bu şahısların da aldıkları uyuşturucuları eğlence mekanlarındaki kişilere sattıklarını tespit etti. Polis ekipleri yaptıkları operasyonda M.A., T.D., R.Ş. ve Talip D.’yi gözaltına aldı. Dağıtım yapan şahısların üzerinde çok az miktarda uyuşturucu bulunurken, Talip D. adlı şahsın evinde 550 gram uyuşturucu madde ile bir miktar başka uyuşturucu madde ele geçirildi.  İfadeleri alınan M.A., T.D. ve R.Ş. serbest bırakılırken, Talip D. adliyeye sevk edildi.

 

Kaçak Sigaralar Ele Geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri yılbaşı gecesi düzenledikleri bir başka operasyonda ise, Suriye uyruklu M.H. ve M.H. adlı şahısların bulunduğu araçta 3 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirdi. Şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, sigaralara el konuldu.  Her iki olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu