Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Yılan hikayesine, ağaç hikayesi eklendi

19 Eylül 2016 Pazartesi, 10:23

Adıyaman Şanlıurfa Yoluna Şimdi de Ağaç Engeli

Yılan hikayesine, ağaç hikayesi eklendi

 

Adıyaman-Şanlıurfa karayolunda uzun süredir yapımı devam ederken yol ortasında kalan 3 ağaç yolun yapımını durdurdu.

Adıyaman-Bozova-Şanlıurfa D-875 karayolunun 2013 yılında yapımına başlanılan bölünmüş yol çalışmaları 3 gidiş 3 geliş olacak şekilde devam ederken, genişletme çalışmalarında yolda kalan 3 ağaç arazi sahibinin anlaşmasızlığı nedeniyle yol yapımı durdu.

2013 yılında yapımına başlanılan 43 kilometrelik yol, Başbakanlık döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Adıyaman-Şanlıurfa bölünmüş yolu yapımını hızla başlatacaklarını söylemesinin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen çalışmaların bitmemesi, sürücüleri canından bezdirdi.

Çalışmada tarla sahibi ile anlaşma sağlanamamasın ardından yolda bulunan 3 ağaç nedeniyle yol yapımı durduruldu.

Her yıl onlarca ölümlü trafik kazsının olduğu ve halen can almaya devam eden yolun 2013 yılında ihale edilmiş olmasına rağmen, yapılamayışı tepkilere neden oldu.

Havaların sıcak olduğu zamanlarda yol çalışmasının durduğu yolda, kış aylarının yaklaşması ile yeninden çalışmaya başlayan ekipler, tarlası yola giden vatandaşın anlaşmaması üzerine yolda bulunan 3 ağacın yerini değiştirmemesinden dolayı yol yapım çalışması durduruldu.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, şöyle konuştular:

“Bu yol yıllardır aynı şekilde duruyor, bakın şu arabamızın haline, bir bakın, Allah’ını seven söylesin, bu çile değil de nedir? Yazık, valla bu halka yazık, başkalarının memleketlerine gidin, bir bakın, bu yol yıllardır bitirilmeyi bekliyor. Buradaki arazi sahibini anlayamıyor sonuç olarak devletimiz iyi güzel şeyler yapmaya çalışıyor, bizlerde yardımcı olmamız gerek. Yolun hemen hemen hepsi bitmiş fakat bir inat uğruna tarlada bulunan ağaç nedeniyle yol çalışması durduruldu.”

Sürekli bu yolu kullandıklarını belirten minibüs sürücüleri ise “Bizler sürekli bu yoldan geçiyoruz. Devlete verdiğimiz vergilerin yanı sıra bir dünya araçlarımızda masraf çıkıyor. Çok az bir alan kalmış yolun bitimine, arazi sahibinin inadı bırakıp ağaçlar sökülerek başka yere taşınmasını ve yol bir an önce bitmesini istiyoruz.” şeklinde konuştular.(PHA)

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz