Adıyaman

Yetim Gençlere Spor Kolaylığı

Yetim Gençlere Spor Kolaylığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlanan Yetim Gençler İçin Eğitim Kültür Spor Projesi’nin açılışı yapıldı.

Adıyaman İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından hazırlanan proje kapsamında yetim gençlere yönelik eğitim, seminer, konferans, konser ve rehberlik faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Adıyaman İnsani Yardım Derneği Başkanı Fadıl Akkuş, Gençlik Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Adıyaman Belediyesi Başkan Yardımcıları Abdurrahman Karayılan, Başkanvekili Abdurrahman Gürbüzcan ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Adıyaman İnsani Yardım Derneği Başkanı Fadıl Akkuş, projeden yaklaşık bin yetim gencin faydalanacağının tahmin edildiğini belirterek, “Program ile gençlerin evrensel ve insanî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan ve uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmaktır” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu