Adıyaman

Yenipınar Taziye Evi Modernleşti

Yenipınar Taziye Evi Modernleşti

 

Adıyaman Belediyesi, Yenipınar Mahallesi Taziye Evini yeniledi. Özellikle yaşlı, engelli ve dizlerinden rahatsız olanların yerde oturma güçlüğüne karşılık, koltuk takımı konarak, rahat ve şık bir mekanda taziye kabul edilmesine imkan sağladı.

Taziye evine döşenen koltuklar, hem daha çok kullanışlı, hem de mekâna farklı bir hava kattı. Yapılan yeniliği taziye sahipleri ve taziyeye gelen vatandaşlar tarafından takdir topladı.

Adıyaman Belediyesi’nde yapılan açıklamada; “İnsanoğlu ölümlü bir varlıktır. İnsanlar doğanın kanunu gereği doğar, büyür ve ölürler. İnsanların mesut anlarında olduğu gibi kara günlerinde de dostluklarını göstermeleri gerekir.  Bir kimsenin ölümü halinde derhal ilgilenip yardıma koşmak en büyük insani görevdir. Böyle kederli günde vefat eden kişinin yakınlarını kederleriyle baş başa bırakmak doğru değildir. Onlarla ilgilenmek, yapılacak işlerde onlara yardımcı olmak insanlık görevimizdir.

Kara gün dostu olarak, kederli aile ile ilgilenmenin ve yardım teklifinde bulunmanın, aile için ne büyük bir teselli ve manevi bir destek olacağı unutulmamalıdır. Böyle tekliflerin çokluğu, yas içinde bulunan tarafı sakinleştirir, avutur ve ıstırabı azaltır. İlimizde taziyeye katılmanın önemi çok büyüktür. Taziyeler ilimiz genelinde bulunan bu tür taziye evlerinde yapılmaktadır. Adıyaman Belediyesi olarak taziye evlerine büyük önem veriyoruz. Bu amaçla Yenipınar Mahallesi Taziye Evi’ne koltuk döşedik. Bu vesileyle hem modern bir görüntüye kavuşmuş oldu, hem de özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlarımız daha rahat oturabilirler” şeklinde bilgi verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu