Adıyaman

Yenidünya Gençlik Derneği Kuruldu

Yenidünya Gençlik Derneği Kuruldu

Adıyaman’da bir grup genç tarafından kurulan Yenidünya Gençlik Derneği çalışmalara başladı.

Dernek Başkanı Muhammet Delibaş, Perre Haber Ajansına yaptığı ziyarette, derneğin amaçları ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Adıyaman’da gençlik üzerine büyük çalışmalar yapmak üzere dernek çalışmalarına başladıklarını ifade eden Delibaş, gençliğin eskisi gibi olmadığını dile getirdi.

Kahvelerde, internet kafe köşelerinde ve sokakta dolaşan bir gençlik olduğuna dikkat çeken Delibaş, “Biz bu gençliği artık eski gençlik gibi ülkesi için, İslami bir neferi olması için, Türkiye’nin, yeni Türkiye’nin, yeni liderleri olması için bu çalışmalara bismillah dedik. İnşallah kısa bir süre içinde Adıyaman’da güzel bir oluşum oluşturup, bu oluşuma tüm Türkiye’ye Yenidünya Gençlik Derneği ismi altında değil de tüm bu gençlik için bir şeyler yapmak isteyen abilerimize, kardeşlerimize bir uyarı olur, bir uyandırma olur. Ve hepsi tüm Türkiye’deki illerimizde yani tüm Türkiye’de güzel çalışmalar yaparak, Adıyaman’dan başlayarak, tüm Türkiye’ye yayılacak bir çalışma başlatacağız. Biz derneğin programlarına, yapacağımız programlara az bir şey değinmek istiyorum. Biz dernek olarak diğer STK ve derneklerden farklı bir şekilde ilerleyeceğiz. Normal birimler, böyle 10 tane birimle ilerleyen bir gençlik değil de bir beş tanelik bir konseyden olacak, teşkilat konseyi, ekonomi konseyi… Bu konseylerin yanında 10 tane yardımcıları, 10 tane veya 5 tane yardımcıları ile beraber çalışmalar başlatacağız. Dosyalı bir şekilde, tamamen şeffaf bir şekilde Adıyaman’daki gençlerin hepsinin istediği zaman gelip bizim dosyalarımızı görebileceği, gençlere tamamen, yani zaten 25 yaşından büyük abilerimize söyleyeceğimiz şey; 25 yaşından büyük bir abimiz var. Biz onlara gelip derneğimize üye olması durumunda biz tüzüğümüzde yazan maddemizi söyleyeceğiz. 25 yaşından büyük herkes bizim onursal üyemiz olabiliyor, sadece. Biz onları onursal bir üye yapıp teşkilatımızda gençlere abilik, dostluk, kardeşlik yapabilecek duruma getireceğiz. İnşallah bu yolda Allah yardımcımız olsun. Değerli büyüklerimizin destekleriyle inşallah Adıyaman’da güzel projeler yapacağız” dedi.(PHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu