Adıyaman

Yeni Hükümet Konağının Startı Verildi

Yeni Hükümet Konağının Startı Verildi

 

Adıyaman’a modern bir Hükümet Konağı kazandırmak amacıyla Vali Mahmut Demirtaş tarafından başlatılan girişim ve faaliyetler sonuç vermeye başladı.

Yaklaşık 50 yıldır Adıyaman’a hizmet veren ve çağımızın ihtiyaçlarına karşılık veremeyen mevcut hükümet konağı yıkılarak yeni hükümet konağının yapımı için çalışmaların startı verildi. Yeni Hükümet Konağının yapılacağı DSİ Şube Müdürlüğüne ait alanın yıkım ve hafriyat çalışmaları başlatıldı.

Yeni Hükümet Konağının yapılacağı DSİ alanında yıkım ve düzenleme çalışmalarının başlatıldığını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “1 ay içerisinde proje ihalesi yapılacak olan yeni hükümet konağı toplam 50 Bin metre kare alana sahip olacak. İlimize kazandıracağımız modern ve son teknolojik alt yapıya sahip yeni hükümet konağı için vatandaşlarımızın rahatı için gerekli olan her şey düşünülerek 5 bloktan oluşacaktır. Proje, Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun bir şekilde tasarlanacak ve bünyesinde çok amaçlı konferans ve toplantı salonu, kapalı oto park alanı, tören alanı ve yemekhane bulunduracaktır. Hükümet Konağımız tamamlandığında farklı yerlerde hizmet veren kurumlarımız tek çatı altına alınarak vatandaşlarımıza günümüz şartlarına uygun modern kamu hizmeti sunulacaktır. Ayrıca, yeni hükümet konağının yapımından sonra mevcut hükümet konağı yıkılarak ilimize geniş bir meydan kazandırılmış olacaktır” dedi.

Şubat ayında proje ihalesi yapılacak olan yeni hükümet konağının yapım ihalesini de kısa süre içerisinde gerçekleştirerek inşaat çalışmalarına bir an önce başlayacaklarını ifade eden Vali Demirtaş, “Bütün çalışmalarımızı vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla yerine getiriyoruz. Her şey vatandaşımızın ihtiyacını ve yaşam kalitesini artırmak içindir. Adıyaman’ın daha güzel yerlere gelebilmesi için Milletvekillerimizin ve halkımızın desteğiyle elimizden ne geliyorsa Valilik olarak yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu