Adıyaman

Yeni cezaevi için adım atıldı

Adliyenin klima gürültüsü diniyor

Yeni cezaevi için adım atıldı

Adıyaman’da göreve yeni başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Adıyaman açık ve kapalı cezaevi için yeni yer bakıldığını kaydetti.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı iken Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ali Ulvi Yılmaz Eylül ayı başı itibariyle görevini başladı. Yedinci görev yeri olan Adıyaman’da bir dizi inceleme ve temaslarda bulunarak, kenti tanıma imkanına kavuşan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Adıyaman’da adli personel sıkıntısı çekmediklerini belirterek, Adıyaman halkının kendi ve devletiyle barışık bir halk olduğunu söyledi.

Başsavcı Ali Ulvi Yılmaz, nüfus yoğunluğu açısından asayiş olaylarının az olduğunu ve bunun çok önemli olduğunu aktardı.

Besni ilçesine yapılması planlanan yeni adliye binasının arsa tahsis aşamasında olduğunu dile getiren Başsavcı Yılmaz, “Adıyaman açık ve kapalı cezaevi için yer teklifi yapıldı. Bakanlık bu yerleri değerlendiriyor. Bunun dışında Kahta ve Gölbaşı ilçelerindeki cezaevlerinde fiziki iyileştirmelere gidilecek. Adıyaman’da ki adli personel sıkıntımız yok. Sadece Kadastro Mahkemesinin hakimi yok. Bunu da Bakanlıktan talep ettik.

 

Klima Gürültüsü dinecek

Adıyaman Adliye Sarayı’nın soğutma sisteminin çıkardığı gürültü nedeniyle mahalle sakinlerinin şikayetlerini dikkate aldık. Soğutma sistemine ses yalıtı duvarı yapılması için ödenek talep edildi. En kısa sürede mahallede rahatsızlığa neden olan bu sorunu ses yalıtım duvarı yaparak ortadan kaldıracağız” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu