Anasayfa / Adıyaman / Yayalar Uçarak Gidiyor

Yayalar Uçarak Gidiyor

Kaldırımlar işgal altında, yayalar bakakaldı

Yayalar Uçarak Gidiyor

 

Adıyaman’da kaldırım işgalleri çığırından çıktı. Eskiden sebzeciler, meyveciler ve bazı marketlerin işgali vardı, şimdi araçlar bir biri ardına park ediyor, yollarda araçların gideceği yer azalıyor, yayalarsa uçarak gidecek.

Adıyaman belediyesinin hemen önü, Atatürk Caddesini, Sağlık Ocağı Caddesine, oradan da Gölbaşı Caddesine bağlayan Gölebatmaz Caddesi, bir baştan, diğer başa kadar işgal altında. Şehrin diğer yerleri de aynı şekilde işgal altında. Bazı yerde araçlar kaldırımları işgal etmiş. Bazı yerde sebzeciler, meyveciler, marketler, akaryakıt istasyonları, oteller ve daha birçok işletmenin işgali altında.

Kaldırıma kadar taşan kafeler, kaldırımı dükkandan sayan işletmeler, yolu bile işgal eden esnaflar, Adıyaman’da trafik tam bir keşmekeş. Zaten dar olan yollar trafik akışına yetmezken, yayaların da yola çıkmasıyla tehlike bir kat daha artıyor. Vatandaş şehir merkezine çıktığında adeta nereden gideceğini şaşırıyor, kaldırımdan gidemiyor, işgal altında, yola çıkamıyor tehlikeli. Kanadı olsa takıp uçacak.

Adıyaman’ın trafik sorununu çözmesi gerekenleri sorunu çözmeyince, vatandaşın keyfi işgali sürüyor, yayalar da gittikçe daha çok mağdur oluyor. Bir yandan sorunu çözmeyenler vatandaşı mağdur ederken, diğer yandan vatandaş, yine kendisi gibi vatandaşı mağdur ederek, keyfi tutumunu sürdürüyor.

Trafik sorununu çözemiyorsanız, o zaman vatandaşa birer çift kanat takın da, uçalım, oradan, oraya!

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Üzerlerinde 20 Gram Bonzai Yakalanan 2 Kişi Tutuklandı

Üzerlerinde ve ikametlerinde toplam 20 gram bonzai maddesi bulunduran 2 kişi tutuklandı.   Edinilen bilgeye göre,  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir