Adıyaman

“Yatırımda ciddi artış var”

Aydın’dan ATSO’ya ziyaret

“Yatırımda ciddi artış var”

 

TBMM Meclis Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “İstihdam sayısında son 3-4 yıl içerisinde özellikle istihdam sayısında ciddi bir artış oldu. Bir taraftan OSB’lere yapılan yeni yatırımların altıncı bölge teşviklerinden istifade ediyor olması yeni cazibe merkezleri programına alınması gibi etkenler diğer taraftan sanayi sitelerimizin her türlü altyapı ve üstyapısıyla ilgili bizim gayretlerimiz onları ciddi bir noktaya taşıdı.” dedi. Avusturya’da camilerin kapatılması ile ilgili ise Aydın,Avrupa, Ortaçağ’a doğru gidiyor” değerlendirmesinde bulundu.

TBMM Meclis Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, beraberinde İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve parti yönetiminden oluşan bir heyetle Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ve İHA Adıyaman Temsilciliğini ziyaret etti.

Aydın; “Bugün Adıyaman OSB’leri sadece merkezle sınırlı değil Kahta, Besni Gölbaşı da dahil çok sayıda yatırımcı barındırıyor. İstihdam sayısında son 3-4 yıl içerisinde özellikle istihdam sayısında ciddi bir artış oldu. Bir taraftan OSB’lere yapılan yeni yatırımların altıncı bölge teşviklerinden istifade ediyor olması yeni cazibe merkezleri programına alınması gibi etkenler diğer taraftan sanayi sitelerimizin her türlü altyapı ve üstyapısıyla ilgili bizim gayretlerimiz onları ciddi bir noktaya taşıdı. Yatırımcıya hazır bir halde sunmamız onlarda etkili oluyor. Tabi Adıyaman’ın kendisi de huzur şehri. Sermaye hassastır ve huzurun olduğu yere gider. Bu anlamda Adıyaman yatırım noktasında ciddi bir artış görüyor. Mermer İhtisas OSB’mizin müteşebbis heyeti de belirlendi. İlk etapta yeni dönemde buradaki yerel aktörlerle birlikte Adıyaman’da bir Mermer İhtisas OSB kuruyoruz. Bu madenden ilave bir istihdam sağlamış olacağız. Bu önemli yatırımlar şehrimizin marka değerini yükseltiyor. Sayın Başkana ve değerli yönetimine ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Onlarda Adıyaman’ın gelişimi için katkı sunmaya çalışıyorlar. Şehir hepimizin şehri. Adıyaman hepimizin başka gidecek başka gidecek ülkemiz yok. Bu ülke için hepimiz ter döküyoruz hamdolsun iyi noktadayız” diye konuştu.

 

Avrupa, Ortaçağ’a doğru gidiyor

Ahmet Aydın, OHAL’ın seçimden sonra kaldırılacağına ilişkin yaptığı açıklamada, OHAL’in FETÖ/PDY, DAEŞ, PKK gibi terör örgütlerini bitirmek için çıkartıldığını ve terörün bitme noktasına geldiğini dile getirdi.

Aydın, OHAL ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin terörle mücadelesinde çok ciddi bir noktaya gelindi, ciddi mesafeler aldık; başarılar elde ettik. Bu anlamda terörün inşallah sonuna doğru geliyoruz. OHAL alınmasına sebebiyet veren her neyse ortadan kalkması ile birlikte OHAL kalkar. OHAL kararına almamızı gerektiren ihtiyaçları nedenler yavaş yavaş çözüm yoluna giriyor. Tamamen bu ihtiyaçların ortadan kalkması halinde OHAL’i kaldırırız. OHAL devlete ilişkin bir karardır, vatandaşın günlük hayatında bir değişiklik ya da zorlama olmadı” dedi.

OHAL şartları altında seçime gidildiği yönündeki muhalefetin eleştirilerine cevap veren Aydın, “Seçim dönemi hükümetten ziyade Yüksek Seçim Kurulu bu işi yönetir. Seçimlere en ufak bir müdahale bir sıkıntı olmayacak. Bu noktada vatandaş kendi hür iradesiyle, sandığa gidecek. Tam da bu noktada OHAL gerekli. Vatandaşın iradesi özgür bir şekilde sandığa yansıtması için önemlidir” ifadelerini kullandı.

AK Parti ve MHP’nin ‘cumhur ittifakı’ ile ilgili herhangi bir sorun ve sıkıntının olmadığını ve ortaya atılan bazı dedikodulara inanılmaması gerektiğini işaret eden Aydın, “Cumhur ittifakında herhangi bir sorun yok. İttifak içinde yer alan partiler tek bir çatı altında birleşmiş olduğu anlamına gelmez. Bu bir çatırdama değil. Zaman zaman farklı meselelere ilişkin farklı görüşler ortaya çıkabilir. Farklı öneriler, farklı projeler olabilir. Çünkü her bir parti ittifakın içinde yer alarak aynı zamanda kendi parti aidiyetlerini ve mevcudiyetini de sürdürüyor” yorumunu getirdi.

Avusturya’da camilerin kapatılması ile ilgili ise Aydın, “Avusturya’da camilerin kapatılıyor olmasını kabul etmek mümkün değil, akılla izah edilemez. Bu akıl dışı bir durumdur. Bunu son derece şiddetle kınıyoruz. Temel hak ve özgürlükleri savunduğunu iddia eden, temel insan hakları parolasıyla yola çıkmış insan hakları kuruluşları buna neden ses çıkarmıyor? Nerede demokrasileri? Bizim temel felsefemiz ‘senin dinin sana, benim dinim banadır’. Herkes kendi dinini yaşasın. Şimdi biz bir kiliseyi kapatmaya kalkarsak ki böyle bir şey asla düşünmüyoruz. Bu mümkün değil. O zaman Avrupa’da kopacak kıyamete siz düşünün. Avrupa’nın kendisini çek etmesi lazım. Avrupa çok kötüye gidiyor. Batı çok kötüye gidiyor. Batı belli bir noktadan sonra ekonomik büyümeye ulaşmış olabilir. Hem ahlaki çöküntü hem de din ve inanç bakımından ciddi bir geriye dönüşün içerisine giriyor. Ortaçağ Avrupa’sına doğru, geriye doğru bir gidiş söz konusudur” değerlendirmesinde bulundu.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu