Adıyaman

“Yatırımcının kafasında soru işareti kalmadı”

ATSO Başkanı Uslu’dan 6. Bölge Açıklaması

“Yatırımcının kafasında soru işareti kalmadı”

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, uzun zamandır süren yoğun mücadelenin sonuçlandığını ifade ederek, “Adıyaman bugün beklediğimiz sonucu aldı. Şimdi sıra yatırımlarda. Adıyaman için inşallah güzel günler başlıyor” dedi.

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Adıyaman OSB’lerde yapılacak yatırımların Teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesiyle ilgili karar 22 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Başkan Uslu,  kararın Cazibe Merkezleri Programı başvuru süresi içerisinde yayınlanmış olmasının sevindirici olduğunu belirterek, “Cazibe Merkezi İllerinde yapılacak yeni yatırımların teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi talebimizin ardından yaşanan gelişmeler sonucunda 22 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazetede Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Değişiklik Yapılmasıyla ilgili kararda Adıyaman’ın da içinde bulunduğu Cazibe Merkezi illerindeki OSB’lerde yapılacak yeni yatırımlar ve kapasite artımına gidecek yeni yatırımlar teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade edecektir. Kararın Cazibe Merkezleri Programı başvuru süresi içerisinde yayınlanmış olması ise çok sayıda işadamının kafasındaki acaba sorularına cevap olmuştur. Artık OSB’de yapılacak ve Cazibe Merkezleri kapsamında desteklenecek yatırımlar 6. Bölge desteklerinden istifade edeceklerdir. Bu önemli gelişme yatırımcılarımızı daha heyecanlandıracaktır” şeklinde konuştu.

Teşviklerde 6. Bölge destekleriyle birlikte Adıyaman’ın önünün açıldığını ifade eden Başkan Uslu, “Teşviklerdeki bu gelişmeyle birlikte artık ilimiz için yeni bir dönem başladı. Ben Sayın Başbakanımız ve ilgili tüm Bakanlar kuruluna iş dünyamız adına kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Adıyaman’ın elde ettiği bu önemli kazanımda çok büyük bir emeği olan Başta İlimiz Milletvekillerine, Sayın Valime, Belediye Başkanımıza ve tüm sivil toplum kuruluşları ile medyamıza da ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Elde ettiğimiz bu başarı Adıyaman’ındır. İnşallah çok daha güzel günler bizleri bekliyor. Oda olarak bugüne kadarki duruşumuzdan asla taviz vermeden ilimize bir çivi çakacak olan tüm işadamlarımızın gece gündüz emrindeyiz. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu