“Yaşlılarımız insana yakışır muamele görmeli”

21 Mart 2018 Çarşamba, 09:18

AK Parti’den yaşlılara ziyaret

“Yaşlılarımız insana yakışır muamele görmeli”

 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı mensupları 18-24 Mart Yaşlılar Haftasında yaşlıları evinde ziyaret ederek, onları yalnız bırakmadı.

AK Parti heyeti yaşlıları evlerinde ziyaret ederek, onların yanında olduklarını gösterdi.  Yaşlılar ile sohbet eden partililer, her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. Ziyarete İl Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Pamukçu, AK Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahsen Karataş, Merkez İlçe Sosyal Politikalar Başkanı Abuzer Çelik’e Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Şehit Ailesi ve Gazi Birim Sorumlusu İsmail Koçak katıldı.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Pamukçu yaşlılara olan saygı ve hürmetlerin daim olacağını ve onların her zaman yanında olacaklarını ifade etti.

Pamukçu açıklamasında, “AK Parti olarak insanı merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla yaslılarımıza yük değil, servetimiz olarak bakmaktayız. Onların geçimlerini karşılamalarını, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini amaçlamaktayız. Büyüklerimizi aile ve sosyal hayatımızın içinde, erdem ve deneyim kaynakları olarak görmekte, onlara hürmet ve itibar etmeyi inancımızın ve geleneğimizin temel bir unsuru olarak kabul etmekteyiz.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın öncülüğünde yaşlılık konusuna hassasiyetle eğilip, büyüklerimiz için devrim niteliğinde politikalar üretmekteyiz. Bu politikaları büyüklerimizin de desteğini alarak daha ileriye taşımak ve geliştirmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.  Yaşlılık her birey için farklı bir anlam ve önem taşır. Herkes bir gün yaşlılığın nasıl bir duygu olduğunu tadacaktır. Yaşılar bugün ile geçmiş arasında bağ kurmamızı sağlayan, kültürel ve ulusal birikimlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan bireylerdir. Bunun dışında yaşlılar zamanının büyük bir bölümünü toplumuna hizmet etmek için harcamışlardır. Dolayısıyla yaşlılar yardıma muhtaç oldukları dönemlerde insana yakışır bir şekilde muamele görmelidir. Ancak her yaşlı göz önünde bulunmadığı için yardıma ihtiyacı olup olmadığı bilinemez. Bu yüzden yaşlılar toplumdaki insanlarla daha çok kaynaşmalı ve onlarla bağ kurulmalıdır” şeklinde konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz