Adıyaman

Yaralı Sporcular Kente Geldi

Yaralı Sporcular Kente Geldi

 

Kayseri’de Adıyaman Belediyesi Hentbol Takımı’nı taşıyan minibüsün takla atması sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiği kazada yaralanan hentbolcular, tedavilerinin tamamlanmasının ardından Adıyaman’a geldi.

Adıyaman Belediyesi Hentbol Takımı’nı taşıyan İ.Ü. idaresindeki 02 LC 387 plakalı minibüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçerek takla atmıştı. Kazada 21 yaşındaki Ahmet Öztürk ile Ebu Sadık Ünlü hayatını kaybederken, 10 kişi ise yaralanmıştı. Yaralılar kaldırıldıkları hastanelerde tamamlanan tedavilerinin ardından minibüsle Adıyaman’a geldi. Altınşehir Mahallesi’ndeki Gençlik Merkezi’nde aileleri ve il protokolü ile bir araya gelen yaralı hentbolcular, yakınlarına sıkı sıkı sarılarak özlem giderdi.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, ASKF Adıyaman İl Temsilcisi Cenap Taşkın, Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş, yaralı hentbolculara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Gençlik Merkezinde sporcuları karşılayan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, üzüntüsünü dile getirerek, aynı gün iki arkadaşlarını toprağa vermenin burukluğunu yaşadıklarını dile getirerek “Cenab-ı Allah kaybettiğimiz kardeşlerimize rahmet eylesin. Tek üzüntümüz onlar. Keşke onlar da aramızda olsaydı ama olanın önüne geçilmiyor. Bu da Cenab-ı Allah’ın takdiri. İki kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü ile beraber, Cenab-ı Allah’ın sizi bize bağışlamasının mutluluğunu da yaşıyoruz. Çünkü sizleri taşıyan aracın kaza sonrası geldiği hali görünce şükretmekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden. Bundan sonra da yolumuza birlikte devam edeceğiz inşallah. Takımımızın geleceğini de biraz zaman geçtikten sonra oturup beraber karar vereceğiz. Siz nasıl bir yol haritasına karar verirseniz o yalda yürüyeceğiz. Cenab-ı Allah bundan sonra bizleri kazalardan belalardan muhafaza etsin inşallah. Hepinize sağlık ve sıhhat ve diliyorum” diye konuştu.

Karşılama programına katılan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü ise yaptığı açıklamada, “Takdirin ötesinde bir şey olmuyor. Bu olaydaki tek tesellimiz siz genç kardeşlerimizin hayatta kalması. Bundan sonra hayatımızın güzel olmasını diliyoruz” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı da yaralılara şifa dileyerek, “Bizde spor ailesi olarak başta Adıyaman Belediyespor’a geçmiş olsun diyoruz. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Umarım bu camia böyle acıları bir daha yaşamaz. Tabi ki bugün üzüntü içindeyiz” şeklinde konuştu.

Hentbolculardan Muhammed Ömer Bor ise, “Bir rüya gibiydi tabii ki de. İki kardeşimi, canımdan çok sevdiğim iki kardeşimi kaybettim. Öncelikle ailelerine ve yakın akrabalarına hepsine buradan başları sağ olsun hepsinin. Allah sabır ihsan etsin. Tabi şaka gibi sonuçta yani, sabah birlikteydik. Kazadan sonra hiç yokmuş gibi kendilerini göremedik. Tabi bizi çok üzdü. Pek bir şey konuşamıyorum ama yani çok zor” diyerek gözyaşlarını tutamayıp ağladı.

Adıyaman’a sağ salim dönen yaralı sporcuların yakınları da yaralı yakınlarının ile sağ-salim getirilmesinden dolayı yetkililere teşekkür ettiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu