Yaralı köpek ameliyat oldu

20 Haziran 2017 Salı, 10:21

Yaralı köpek ameliyat oldu

 

Adıyaman’da bir aracın çarptığı köpek, Adıyaman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’nde ameliyat edilerek tedavi altına alındı.

Son dönemlerde sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla takdir toplayan Adıyaman Belediyesi, kazada yaralanan bir sokak köpeğinin daha tedavisini gerçekleştirerek sağlığına kavuşturdu.

Bir aracın çarptığı ve kazadan dolayı bacağında kırık ve kas yırtığı meydana gelen sokak köpeğini tedavi altına alan Adıyaman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, müdürlük bünyesinde kurulan Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirdikleri ameliyatla köpeği sağlığına kavuşturdu.

Operasyonu gerçekleştiren Veteriner Hekim Yusuf Işık, tedavisi tamamlanan köpeğin kısa süre içerisinde yürümeye başlayacağını dile getirerek, “Kaza sonrası merkezimize getirdiğimiz yaralı köpeğe yaptığımız ilk muayene sonucunda kırık ve kas yırtığı tespitinde bulunduk. Muayeneden sonra gerçekleştirdiğimiz operasyonda gerekli işlemler yapıldı vve yırtık dikildi” şeklinde bilgi verdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz