Yağmur ve dolu aniden bastırınca

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:25

Yağmur ve dolu aniden bastırınca

 

Adıyaman’da, Mayıs ayının sonlarına doğru ilk defa kendisini gösteren şiddetli yağmur ve beraberinde gelen dolu, hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle ızgaralar tıkandı,  daha sonra belediye ve itfaiye ekipleri tarafından açıldı.

Geçen yıllar bu aylarda aşırı sıcaklıklar Adıyaman’da hakim olurken, bu yıl Mayıs ayının son günleri yaşanmasına rağmen aralıklarla yağan yağmur, yerini şiddetli yağmur ve doluya bıraktı. Öğleden sonra aniden bastıran şiddetli yağmur bir süre devam ederken, yağmurla beraber yağan doluya vatandaşlar hazırlıksız yakalandı. Bazı vatandaşlar ağaç altlarına sığınırken, bazı vatandaşlar ise iş yeri saçakları altında bekledi.

 

Şiddetli Yağmur, Izgaraları TıkadıŞİDDETLİ YAĞMUR, IZGARALARI TIKADI

Adıyaman’da şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle tıkanan ızgaralar, belediye ve itfaiye ekipleri tarafından açıldı.

Adıyaman’da, aniden bastıran şiddetli yağmur ve beraberinde gelen dolu nedeniyle birçok cadde ve sokak içerisinde bulunan yağmur suyu ızgaraları tıkandı. Tıkanan ızgaralar nedeniyle sular tahliye edilemeyerek iş yerlerine doğru ilerlerken, durum itfaiye ve belediye ekiplerine bildirildi. Tıkanan yağmur ızgaralarının bulunduğu yerlere gelen itfaiye ve belediye ekipleri tıkanan ızgaraları kısa sürede açarak suyu tahliye etmeye başladı. Yaşanan olay sonrasında itfaiye ve belediye ekiplerinin erken müdahalesi sonucunda iş yerleri ve evler zarar görmekten son anda kurtarıldı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz