Adıyaman

Yağış etkisini sürdürecek

Yağış etkisini sürdürecek

 

Adıyaman’ı şiddetli yağmur etkisi altına alırken, çoğu kişi yağmura hazırlıksız yakalandı.  Yağışların bugün ve yarın da sürmesi beklenirken, zaman zaman kuvvetli olacak yağışlarda gök gürültüsü ve şimşek de bekleniyor. Hava sıcaklığının Adıyaman’da 12-21 derece dolayında olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji tarafından sağanak yağmur yağışının geldiğini daha önceden belirtilirken, çoğu vatandaş ile araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Şiddetli yağmur yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar iş yerlerine sığınırken, araç sürücüleri ise, düşük hızla ilerleyebildi.

 

Yağışlar bugün de etkili olacak

Yağışların bugün ve yarın da Adıyaman’da etkili olması bekleniyor. Zaman zaman kuvvetli yağışla birlikte gök gürültüsünün de beklendiğini belirten yetkililer, vatandaşların sel baskınına karşı dikkatli olması gerektiğini belirttiler.

 

Yurtta Hava Durumu 

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt, Tokat çevreleri ile Yozgat’ın doğu, Adıyaman ve Mardin’in kuzey ve doğu, Ordu’nun iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Marmara’nın doğusu ile İç Ege’de gece ve sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve doğu kesimleri yerel sağanak yağışlı 19

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 20

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 24

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 21

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.) 23

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu