“Yabancı sigara şirketlerinin çıkarı kollanıyor”

29 Haziran 2017 Perşembe, 08:42

HDP Milletvekili Yıldırım’dan Star’a Tepki:

“Yabancı sigara şirketlerinin çıkarı kollanıyor”

 

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, Star Gazetesinin önceki günkü manşetinde yer alan “Terörün yeni finans kaynağı tütün” haberine sert tepki gösterdi.

Yıldırım, “Milyonlarca tütün üreticisi bir algı operasyonuna maruz bırakılmıştır. Havuz medyasının yeni hedefi terör adı altında milyonlarca emekçi, köylü olmuştur. Bu algı operasyonunun terörle zerre alakası yoktur. Bu algı operasyonun sebebi Türkiye tütün pazarına hükmeden 4-5 yabancı sigara şirketlerinin çıkarını kollamak adına, milyonlarca tütün emekçisini aşından, işinden, rızkından etmektir.” dedi.

Yıldırım, “Türkiye tütün pazarı hangi yabancı firmaların elinde ise bu yapılan haberler de o şirketlerin çıkarıyla ve bu çıkara göz yuman AKP ile alakalıdır. Kıymalık tütün üretimini yasaklamak adına, bu zemini hazırlamak adına, talimatla yapılmış bir haber olduğu aşikârdır. Havuz medyasının bu haberini kınadığımı belirtiyor ve algı operasyonlarıyla Adıyamanlı tütün üreticimizi hedef haline getirmeye çalışan bu haberler için özür dilemeye davet ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz